SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Niezależna.pl z cyklem o polskich bohaterach, walczących z komunizmem. Patronem – Link4

Od wtorku, 15 marca, na portalu Niezależna.pl ukazywać się będzie nowy cykl, pt. „Bohaterowie Polscy – w walce ze złem komunizmu”. Patronem cyklu jest Towarzystwo Ubezpieczeniowe Link4. - wolność to dar, o który nieustannie trzeba zabiegać i być zawsze gotowym o nią walczyć. Dlatego tak ważne jest, by pamięć o naszych wielkich Polakach nigdy nie umarła w kolejnych pokoleniach - komentuje Patrycja Kotecka, członek zarządu Link4.

Nowy cykl liczyć będzie 11 odcinków, w ramach których czytelnicy zapoznają się z sylwetkami księdza Ignacego Skorupki, Witolda Pileckiego, Hieronima Dekutowskiego, Emil Fieldorfa – „Nila”, Jana Rodowicza – „Anody”, Łukasza Cieplińskiego, Zygmunta Szendzielarza - „Łupaszki”, Józefa Franczaka - „Lalka”, Ryszarda Kuklińskiego, ks. Franciszka Blachnickiego oraz ks. Stanisława Suchowolca. Cel publikacji jest jasny: przybliżyć biografie wybranych, wybitnych postaci z polskiej historii, ludzi, którzy poświęcili życie walce z komunizmem i sowieckim totalitaryzmem.

- Polacy, jak żaden inny naród doświadczyli tego, jak wielką wartością jest wolność. Pokolenia polskich patriotów poświęcały to, co najcenniejsze, byśmy dziś mogli żyć w wolnej Polsce. Szczególnie doceniamy to teraz, widząc heroiczną walkę dobra ze złem za naszą wschodnią granicą, w Ukrainie. Widzimy, że wolność to dar, o który nieustannie trzeba zabiegać i być zawsze gotowym o nią walczyć. Dlatego tak ważne jest, by pamięć o naszych wielkich Polakach nigdy nie umarła w kolejnych pokoleniach. Stąd inicjatywa Link4, polskiego towarzystwa ubezpieczeniowego, członka grupy PZU, by zostać patronem tego niezwykle poruszającego cyklu poświęconego wybitnym postaciom naszej historii – komentuje Patrycja Kotecka, członek zarządu Link4.

Odcinki będą ukazywały się co miesiąc. Lista bohaterów – w zamyśle - układać się ma w opowieść, która chronologicznie poprowadzi czytelnika od wojny polsko-bolszewickiej, przez okres II wojny światowej i walki w okresie powstania antykomunistycznego od 1944 roku, a następnie pokazuje bohaterów nam współczesnych.

Autorami tekstów są publikujący na łamach tygodnika „Gazeta Polska” oraz portalu Niezależna.pl: Piotr Dmitrowicz (Muzeum Mt5,14), Magdalena Łysiak (Niezależna, Gazeta Polska) oraz dr Daniel Piekaruś (IPN).

Według badania Gemius/PBI we wrześniu 2020 roku Niezalezna.pl zanotowała 802,4 tys. użytkowników, 29,45 mln odsłon oraz 44 minuty i 8 sekund średniego czasu korzystania przez odwiedzającego. W 2020 r. Słowo Niezależne (wydawca portalu) osiągnęło wzrost przychodów o 32,3 proc. do 11,32 mln zł oraz zysku netto z 1,1 do 1,43 mln zł. Spółka w ub.r. wypłaciła swoim udziałowcom 148,2 tys. zł dywidendy.

Dołącz do dyskusji: Niezależna.pl z cyklem o polskich bohaterach, walczących z komunizmem. Patronem – Link4

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sami Swoi
Kasa od żony zera dla zaprzyjaźnionych łżemediów.
0 0
odpowiedź
User
dlg
Co za przypadek. Na pewno powstaną wielkie dzieła.
0 0
odpowiedź
User
No tak....
Na wszystkim da się zarobić.... Trzeba mieć tylko namiar do żony odpowiedniego ministra.....................
0 0
odpowiedź