SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Nowa Gazeta Biłgorajska” sprzedana. Właścicielem – Grupa Wydawnicza Wspólnota

Ukazująca się od dwóch dekad „Nowa Gazeta Biłgorajska” ma nowego właściciela: tytuł kupiła Grupa Wydawnicza Wspólnota, dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - To przemyślaną decyzja pod każdym względem, tytuł trafia do silnej grupy - zapewnia prezes dotychczasowego wydawcy, Anna Borowiec.

Article

To najsilniejszy tygodnik lokalny w regionie południowej części Lubelszczyzny. Tytuł ukazuje się od 20 lat. Od 2010 roku gazetę wydawała spółka Media Concept, której prezesem jest Anna Borowiec. Teraz tygodnik przeszedł w ręce Grupy Wydawniczej Wspólnota. Pismo zatrudnia czwórkę dziennikarzy – po sprzedaży nowym redaktorem naczelnym portalu i tygodnika został Mateusz Orzechowski, prezes Wspólnoty. – Nie planuję żadnych rewolucji kadrowych, pismo i portal będą zasilane za to tekstami z naszej centrali w Lublinie – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Orzechowski.

"Nowa Gazeta Biłgorajska" jest jedynym tygodnikiem biłgorajskim ukazującym się w druku. Jej portal - gazetabilgoraj.pl - ma 120 tys. unikalnych użytkowników. Gazeta liczy 24 strony i ukazuje się w nakładzie 5100 egzemplarzy, kosztuje 2,50 zł, jest dostępna w ponad 300 punktach sprzedaży na terenie 14 gmin powiatu biłgorajskiego. - Przekazanie tego tytułu do grupy gazet i portali było przemyślaną decyzją pod każdym względem. Dzięki temu „Nowa…" znalazła się w silnej grupie - uważa Anna Borowiec, dotychczasowy wydawca tygodnika. - To sukces prasy lokalnej. Zwłaszcza w dobie trudnych czasów dla mediów drukowanych - komentuje Piotr Piotrowicz, prezes Stowarzyszenia Mediów Lokalnych

Grupa Wydawnicza Wspólnota wydaje obecnie 11 lokalnych gazet i 13 portali internetowych ukazujących się w północno-wschodniej części województwa lubelskiego.

 

Dołącz do dyskusji: „Nowa Gazeta Biłgorajska” sprzedana. Właścicielem – Grupa Wydawnicza Wspólnota

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
srick
taa lokalne madia zasilane tekstami z centrali w Lublinie, pi... burakoland
odpowiedź
User
Buhahaha
To ci njus! A czy jest dziennik pcimski?
odpowiedź
User
Nowy
Warto wspomnieć, że ta gazeta od 2 lat wydawana była jako dwutygodnik co teraz ulega zmianie. Ponownie będzie tygodnikiem.
odpowiedź