SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowe czwartki w TVN

W kwietniu na antenie TVN pojawią się nowe odcinki dwóch seriali fabularno-dokumentalnych.

Mowa o piątej edycji "Detektywa" - jednej z najpopularniejszych produkcji dokumentalnych TVN i "Wielkich ucieczkach" Tomasza Sianeckiego. Obie te propozycje będzie można oglądać od kwietnia, w ten sam dzień - jedna po drugiej.

Serial "Wielkie Ucieczki" opowiada o bardzo odważnych i zdesperowanych Polakach. Ludziach, którzy postanowili opuścić komunistyczną ojczyznę za wszelką cenę i w każdy możliwy sposób.

Produkcja serialu zabrała 2 lata. Do tej pory nakręcono 9 odcinków, zdjęcia były kręcone w Australii, USA, Kanadzie, Rosji i niemal całej Polsce. Twórcy serialu postawili sobie za cel ukazanie mało znanych kart polskiej historii powojennej: spektakularnych ucieczek Polaków za granicę w czasach panowania reżimu komunistycznego. W trakcie dokumentacji wyłoniono te najbardziej interesujące, trzymające w napięciu, które niejednokrotnie mogłyby służyć za kanwę thrillerów politycznych. Każdy odcinek opowiada o innej ucieczce. Jest podzielony na dwie części - dokumentalną oraz fabularną. W części dokumentalnej - ogniwem łączącym jest postać Tomasza Sianeckiego, dziennikarza Faktów, który prowadzi widza przez skomplikowane losy bohaterów. Część fabularna wiązała się z uruchomieniem potężnej filmowej maszyny. Inscenizacje ucieczek odbywały się w realistycznej scenerii, z udziałem zawodowych aktorów krakowskich teatrów. Reżyserom zależało na maksymalnym uwiarygodnieniu zdarzeń opowiadanych przez tych, którzy je przeżyli. Dlatego pierwszym etapem produkcji była żmudna dokumentacja - poszukiwanie bohaterów, po których ślad zaginął w momencie ucieczki z kraju (część dokumentacji przekazano do IPN, który nie posiadał do tej pory żadnych informacji odnośnie dalszych losów bohaterów ucieczek). Następnie, ekipa realizacyjna przemierzyła tysiące kilometrów, aby nakręcić długie, wzruszające rozmowy z bohaterami serialu. Na ich podstawie reżyserzy, stworzyli scenariusze odcinków serialu. Każdy odcinek jest osadzony w konkretnym kontekście historycznym, dlatego część dokumentalną i fabularną uzupełniają liczne nieznane dotychczas archiwalia - reklamuje serial TVN.

Wielkie Ucieczki od 6 kwietnia, w czwartki o 21:30.

Zaraz po nich "Detektyw". Piąta seria - tak jak wszystkie poprzednie - pokazuje akcje jednego z najpopularniejszych polskich detektywów - Krzysztofa Rutkowskiego. Każdy kolejny odcinek to nowa zagadka, śledztwo, zlecenie.

Detektyw od 6 kwietnia, w czwartki o 22:50.

Dołącz do dyskusji: Nowe czwartki w TVN

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl