SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Nowy Tygodnik Kulturalny” z Szydłowską i Wakarem pojawi się w internecie, wydawcą Centrum Kultury Filmowej

Zdjęty z anteny TVP „Tygodnik Kulturalny” jeszcze w tym roku powróci, będzie nadawany w sieci i pod zmienioną nazwą: „Nowy Tygodnik Kulturalny”. Jego wydawcą zostało Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Program będzie utrzymywał się z wpłat internautów. Za audycję odpowiadają Agnieszka Szydłowska i Jacek Wakar.

Article

„Tygodnik Kulturalny” przez 15 lat był obecny na antenie TVP Kultura. W sierpniu br. współpraca została zakończona, jak napisała prowadząca Agnieszka Szydłowska – „w dwie minuty i przez telefon”

- Chcielibyśmy Wam podziękować za cały ten wspólny czas, za Wasze uwagi, sugestie, ogromne wsparcie i nieustające zainteresowanie, jakie nam okazywaliście. Dziękujemy naszym niezrównanym Prowadzącym i Gościom, którzy stali się współgospodarzami Tygodnika – napisały wówczas na Facebooku osoby pracujące przy „Tygodniku”.

- Nikt z nami się nie kontaktował, nikt nie pytał o zdanie – mówił dla „Gazety Wyborczej” w sierpniu Jacek Wakar, drugi (obok Szydłowskiej) z prowadzących program. Od 13 marca br. program nie ukazywał się na antenie – ze względu na pandemiczne obostrzenia.

Kilka dni temu Jacek Wakar i Agnieszka Szydłowska poinformowali na Facebooku, że trwają prace nad reaktywacją programu, który będzie być nadawany w sieci, pod nazwą „Nowy Tygodnik Kulturalny”. Oprócz prowadzących przy przedsięwzięciu pracują też inne osoby, które tworzyły audycję dla Telewizji Polskiej, m.in. Bogusław Deptuła, Adam Suprynowicz, Katarzyna Borowiecka, Magdalena Sendecka, Karolina Felberg, Jacek Marczyński, Jacek Kopciński, Grzegorz Brzozowicz, Szymon Kloska czy Adam Gawęda.

- Program będzie wydawany przez Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy i na youtube’owym kanale tej instytucji będzie można go oglądać - informuje Jacek Wakar w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. - Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Przed nami wiele pracy, ale obiecujemy, że będziecie zadowolone i zadowoleni z jej efektów. O następnych działaniach i ich terminach będziemy Wam dawać znać. Bądźcie z nami! - napisali na Facebooku twórcy nowej odsłony programu.

Drogie Widzki i Widzowie, pytacie w listach, kiedy i gdzie nas będziecie mogli znaleźć, obejrzeć... ? To jest ten...

Opublikowany przez Nowy Tygodnik Kulturalny Środa, 11 listopada 2020

Jak ustaliliśmy, „Nowy Tygodnik Kulturalny” będzie utrzymywany z wpłat internautów, zbiórka ma ruszyć lada dzień. - Wstępnie planowaliśmy, że zaczniemy nadawać na przełomie listopada i grudnia, ale pandemia pokrzyżowała te plany. Będziemy chcieli ruszyć jak najprędzej, prawdopodobnie jeszcze w tym roku - zapowiada Jacek Wakar. Program będzie nadawany cyklicznie (raz w tygodniu), podobnie jak na antenie TVP Kultura będzie stanowił podsumowanie najważniejszych wydarzeń kulturalnych tygodnia. Prowadzić go będą Szydłowska i Wakar.

Dziennikarka muzyczna Agnieszka Szydłowska przez 15 lat związana była z radiową Trójką, rozstała się z nią w maju br. Prowadziła tam przede wszystkim audycję muzyczną „Program Alternatywny” i weekendowe pasmo „Radiowy Dom Kultury”, relacjonowała dla stacji m.in. festiwale muzyczne. We wrześniu dołączyła do zespołu newonce.radio, gdzie w środy prowadzi audycję muzyczną "PS Gra”, w czwartki - „Tygodnik”, czyli przegląd i komentarz do wydarzeń kulturalnych, a we wtorki - „Godzinę Czasu”.

Dołącz do dyskusji: „Nowy Tygodnik Kulturalny” z Szydłowską i Wakarem pojawi się w internecie, wydawcą Centrum Kultury Filmowej

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl