SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

17 własnych cykli wideo wiosną w Onecie, nowościami programy z Najsztubem, Grygą i Felusiem

Grupa Onet-RAS Polska zapowiedziała swoją ofertę programów wideo na sezon wiosenny. Wśród propozycji jest 17 własnych formatów wydawcy, w tym cztery nowości - „Duży pokój”, „AutoŚwiat Go!”, „Miło/ść” oraz program interwencyjny „Fakt. Masz prawo”. - Obok produkcji premium szczególnie mocno stawiamy na rozwój naszego formatu 100”, czyli krótkich, wysokiej jakości materiałów wideo - zapowiada Aleksander Kutela, CEO Grupy Onet.

Wiosenna ramówka wideo Onetu została podzielona na pasma: poranne i publicystyczne emitowane na żywo od poniedziałku do piątku oraz magazynowe, w którym będzie prezentowanych 10 premier tygodniowo wzbogaconych o nową ofertę dla kobiet.

Istotne zmiany wprowadzono w paśmie publicystycznym. W wiosennej ramówce w bloku tematycznym Opinie znajdą się cotygodniowe programy publicystów Onetu, „Faktu” i „Newsweeka”, w których będą oni pytać polityków, komentatorów i ekspertów o aktualne sprawy polityczne i społeczne.

Drugim filarem wiosennej ramówki ma być najnowszy format 100”, czyli krótkie materiały wideo realizowane dla najważniejszych marek Grupy Onet-Ras Polska.

Według wydawcy materiały wideo w ramach 100” w zwięzły i zrozumiały sposób mają poszerzać wiedzę na temat najważniejszych wydarzeń, inspirować, opowiadać i tłumaczyć otaczający świat. 100” są przygotowywane z myślą o odbiorcach mediów społecznościowych - z napisami, aby można je było oglądać bez dźwięku, w tym również na urządzeniach mobilnych.

- Nasze działania wideo są rozwinięciem strategii realizowanej dla kluczowych marek Grupy Onet-RAS Polska. Obok produkcji premium szczególnie mocno stawiamy na rozwój naszego formatu 100” czyli krótkich, wysokiej jakości materiałów wideo. Ten format, realizowany zgodnie z zasadą „szybko się dowiesz, szybko zrozumiesz”, świetnie się wpisuje w wizję rozwoju wielu naszych brandów - szczególnie Onetu i Noizza. Warto podkreślić, że 100” od początku tworzymy jako markę o zasięgu międzynarodowym - zapowiada Aleksander Kutela, CEO Onet.pl.

Wiosenna oferta programowa będzie prezentowana na stronie głównej Onet.pl, w mediach społecznościowych (Facebook Live, Periscope, YouTube) i będzie udostępniana w sekcji „Programy Onetu” w serwisie VoD.

- Konsekwentnie budujemy zasięg i zaangażowanie użytkowników. Większość naszych programów wprowadziliśmy ostatnio na kluczowe platformy dystrybucyjne - Facebooka,YouTube oraz Twittera. Chcemy być wszędzie, dlatego podążamy za użytkownikiem - wyjaśnia Sabina Lipska, head of video w Grupie Onet-RAS Polska. - Sukces programu „Onet Rano” dał nam impuls do dalszego rozwijania tego formatu: chcemy pojawiać się w innych polskich miastach i chcemy realizować pomysły poza Polską.

Pasmo poranne i publicystyczne: „Onet Rano” i „Opinie”

Każdy dzień rozpoczyna pasmo poranne. Widzowie programu „Onet Rano” w wiosennym sezonie będą nadal mogli oglądać rozmowy Jarosława Kuźniara z gośćmi w mobilnym studiu. Program jest emitowany na żywo codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 7.55.

Od wtorku do piątku zaraz po „Onet Rano” o godz. 9.15 pojawi się pasmo publicystyczne – wspomniane wcześniej „Opinie”.

We wtorki o godz. 9.15 będzie można oglądać program „Newsweek Opinie” z Renatą Kim, w środę „Onet Opinie” poprowadzi Andrzej Stankiewicz, a w czwartek „Fakt Opinie” - Agnieszka Burzyńska. W piątek będzie emitowany „Onet Opinie” Bartosza Węglarczyka, który podsumuje tydzień i poświęci uwagę polityce zagranicznej i wydarzeniom międzynarodowym.

Ofertę publicystyczną Onetu dopełnia poniedziałkowy program „Tomasz Lis”. To trzeci sezon tego cyklu, w którym każdy nowy odcinek będzie nadawany na żywo o godz. 15:00 na Onet.pl, Newsweek.pl. oraz poprzez Facebook Live i Periscope.

Uzupełnieniem oferty Onetu w obszarze informacji jest kontynuacja „Onet 24”, krótkiego programu informacyjnego. Każde wydanie „Onet 24”, w którym przedstawiane są najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata, tworzy dedykowany zespół dziennikarzy pod kierownictwem Iwony Kutyny.

Pasmo magazynowe - kultura, lifestyle, biznes, sport i rozrywka

Pasmo magazynowe Onetu w każdy poniedziałek otwiera Michał Pol z programem sportowym  - „Misja Futbol”, w którym dziennikarze sportowi ocenią mecze, grę poszczególnych zespołów i decyzje trenerów. Premierowe odcinki „Misji Futbol” będzie można oglądać w każdy poniedziałek o godz. 10.00.

W pozostałe dni tygodnia premierowe programy w paśmie magazynowym, podobnie jak jesienią ub.r. będą emitowane o godzinie 14:00. We wtorki będzie można oglądać czwarty sezon talk-show Pauliny Młynarskiej „Lustro”, który dziennikarka pokazuje znane osoby bez towarzyszącego im zwykle makijażu.

Od 2 maja rozpocznie się emisja trzeciego sezonu „Siły kobiet”, programu Katarzyny Janowskiej, która pyta znane kobiety o ich drogę do sukcesu, pasje, osiągnięcia i plany na przyszłość.

W każdą środę o godz. 14.00 pojawi się nowy odcinek drugiego sezonu programu „Na czasie”, w którym Łukasz Grass, redaktor naczelny Business Insider Polska opowiada o trendach, nowościach, o tym, co warto robić i mieć. Szczególnie dużo uwagi poświęca nowym technologiom i sportowi.

W czwartki po południu będzie można zobaczyć „Gwiazdy Cejrowskiego” – wywiady z gwiazdami prowadzone przez Marcina Cejrowskiego, redaktora naczelnego serwisu Plejada.pl.

W piątki o godz. 14.00 będzie kontynuowany program „Rezerwacja”, w którym Katarzyna Janowska i jej goście dokonają przeglądu ostatnich wydarzeń kulturalnych.

W weekend Onet zapowiada nowość - „Duży pokój”, format lifestylowy o aktualnych tematach powiązanych ze zdrowiem, modą, urodą, wypoczynkiem, sportem i stylem życia. Prowadzący - Katarzyna Gryga i Kuba Jankowski - będą testować produkty, rozmawiać o trendach i udzielać praktycznych porad. Program będzie miał premierę w kwietniu br.

W każdą sobotę w Onecie pojawią się jeszcze dwie nowości. Jest to „Auto Świat Go!” - magazyn motoryzacyjny prowadzony przez Gosię Rdest i Szymona Sołtysika, oraz program Piotra Najsztuba „Miło/ść” (koprodukcja z Zoom TV), w którym wezmą udział znane i dojrzałe emocjonalnie kobiety, szczerze i odważnie opowiadające o miłości i związkach.

Na niedzielę Onet przygotował dwie propozycje: kontynuację reportaży Marcina Wyrwała oraz nowy program interwencyjny przygotowany w kooperacji z „Faktem” - „Fakt. Masz prawo”. Ten format na zmianę poprowadzą redaktor naczelny Faktu, Robert Feluś i Dariusz Burliński, którzy podejmą dziennikarską interwencję w bulwersujących sprawach, kiedy człowiek staje się ofiarą systemu i jest bezradny wobec siły urzędów i sądów. Emisja obu programów rozpocznie się w kwietniu br.

Dołącz do dyskusji: 17 własnych cykli wideo wiosną w Onecie, nowościami programy z Najsztubem, Grygą i Felusiem

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rf
komuś mocno dogrzało z tym wideło
odpowiedź
User
stratos
RASP chce dobić Agorę.
odpowiedź
User
Nikodem
Te formaty już zarabiają chociaż na pensje prowadzących czy jeszcze nie?
odpowiedź