SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Orange zablokuje niespłacane smartfony

Orange Polska uruchomił stronę, na której można sprawdzić czy telefon wzięty na raty u operatora jest spłacany. Niespłacane urządzenia będą blokowane.

Strona Orange, na której można sprawdzić czy z telefonem jest wszystko ok, jest dostępna pod tym adresem. Można też do niej dotrzeć wchodząc na orange.pl i klikając na dole w "Status urządzenia na raty" (sekcja "Na skróty").

Jak sprawdzić numer IMEI smartfona

Następnie należy wprowadzić numer IMEI smartfona i podać adres e-mail, na który ma być przesłana informacja o jego statusie. Konieczne jest też wyrażenie zgody na przetwarzanie danych niezbędnych do weryfikacji. Sprawdzona informacja jest wysyłana na wskazany e-mail.

Orange będzie weryfikować urządzenia sprzedane w systemie ratalnym. Pierwsze blokady w procesie windykacyjnym będą realizowane przez operatora w najbliższych tygodniach.

Kupno telefonu na raty u operatora komórkowego oznacza, że klient właścicielem urządzenia staje się dopiero po zakończeniu spłacania rat.

Według regulaminu Orange Polska własność urządzenia zostanie przeniesiona na jego nabywcę dopiero po zapłaceniu ostatniej raty, do tego czasu sprzęt pozostaje własnością operatora. Oznacza to też, że urządzenia nie można sprzedać osobom trzecim. Uruchomiona wyszukiwarka pozwala uniknąć sytuacji związanych z naruszeniem tych zasad.

W trzecim kwartale 2020 roku Orange Polska wypracował przychody w kwocie 2,8 mld złotych, po spadku o 2,7 proc. rok do roku. Zysk EBITDA wyniósł 742 mln zł po uwzględnieniu kosztów leasingu (EBITDAaL). Liczba klientów pakietów konwergentnych wyniosła ponad 1,4 mln, a użytkowników z usług telewizyjnych - 1 mln użytkowników. Firma planuje w II kw. 2021 roku przedstawić aktualizację strategii.

Dołącz do dyskusji: Orange zablokuje niespłacane smartfony

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ciasny Wiesiek
Smartfona nie oplaca sie brac u operatora. Lepiej wziac na raty ze sklepu,a numer miec na doladowanie . .
0 0
odpowiedź
User
Aja
Czy imei można zmienić? Nowsze modele to blokują rootem mocniej ? Czy jest jakaś kara za zmianę imei software ?
0 0
odpowiedź