SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orlen z kampanią ostrzegającą przed oszustwami w sieci

W związku z pojawiającymi się w sieci fałszywymi ogłoszeniami zachęcającymi do inwestowania w projekty PKN Orlen, koncern uruchomił kampanię informacyjną ostrzegającą przed tego typu oszustwami.

Article

Kampania w formatach online, prasie i radio potrwa do 19 kwietnia. Komunikację wspierają materiały edukacyjne przygotowane w ramach programu "Orlen w Portfelu", dostępne na stronie orlen.pl/pl/ostrzegamy.

Oszustwa na "inwestycje z PKN Orlen"

Na łamach Wirtualnemedia.pl pisaliśmy w ubiegłym tygodniu o oszustach, którzy posługiwali się marką PKN Orlen i wizerunkiem znanego reportera Wojciecha Jagielskiego. W internecie pojawiały się fałszywe reklamy z zachęcającym tekstem: „Wojciech Jagielski poleca. Już zainwestowałem 900 zł, a otrzymałem 14.600 zł. Niezawodne inwestycje z Orlenem”.

Startująca kampania informacyjna płockiego koncernu ma na celu ostrzeżenie przed tego typu praktykami i promowanie wiedzy dotyczącej bezpiecznych form inwestowania.

W przypadku inwestycji w akcje PKN Orlen przez inwestorów indywidualnych, mogą one odbywać się wyłącznie poprzez licencjonowane domy maklerskie oraz banki prowadzące działalności maklerską, których pełną listę można znaleźć na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego.

Bezpośrednia komunikacja PKN ORLEN do potencjalnych inwestorów jest prowadzona wyłącznie przez oficjalne strony orlen.pl i orlenwportfelu.pl lub oficjalne profile w mediach społecznościowych (Twitter, Facebook, YouTube). Spółka w komunikacie przestrzega klientów, że nigdy nie telefonuje do klientów z propozycją indywidualnych inwestycji.

Dołącz do dyskusji: Orlen z kampanią ostrzegającą przed oszustwami w sieci

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl