SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Na TVP.info ceny paliw poniżej 4 zł. Pereira: to był błąd

Na portalu TVP.info artykuł o aktualnych cenach paliw zilustrowano zdjęciem z cenami wynoszącymi ok. 4 zł. - Zdjęcie ilustracyjne do tego tekstu zostało już zmienione, to był błąd - przyznał Samuel Pereira, redaktor naczelny TVP.info.

Article

W czwartek po południu na TVP.info zamieszczono tekst „Jakie ceny na stacjach paliw? Najnowszy raport”. Jako główne zdjęcie zamieszczono przy nim archiwalną fotografię fotoreportera PAP przedstawiającą nośnik ze stacji paliw z cenami za różne typy benzyny wynoszącymi ok. 4 zł, a za LPG - 1,64 zł.

Tymczasem od wielu tygodni za benzynę trzeba płacić zdecydowanie ponad 5 zł, a za LPG - prawie 2,40 zł. Takie informacje zamieszczono w tekście TVP.info.

Na nieaktualne zdjęcie przy artykule zwrócił uwagę w sobotę Patryk Słowik z Wirtualnej Polski. - Samuel Pereira, naczelny portalu TVP Info, zarzucił niedawno mi i @SzJadczak, że w naszym tekście o majątku państwa Morawieckich informacja o pracy PMM (premiera Mateusza Morawieckiego - przyp.) w banku znalazła się zbyt daleko. Zobaczcie, jakie ceny paliw znajdują się na grafice na samym wstępie tekstu TVP Info - napisał.

Szybko odpowiedział mu Samuel Pereira, redaktor naczelny TVP.info. - Nie "zbyt daleko", tylko w art. o majątku PMM (22 tys. znaków) inf. o źródle majątku znalazła się na końcu. Później na TT przekonywałeś, że czytelnicy i tak wiedzą, więc po co ich informować. Teraz dajesz screen, zamiast linka do art. gdzie ceny są podane - stwierdził.

- Zdj. ilustracyjne do tego tekstu zostało już zmienione, to był błąd. Czy w artykule WP wprowadziliście zmiany? Nie. Informacja o źródle majątku PMM (a o jego majątku był tekst) jest nadal na końcu - dodał.

Zmienione zdjęcie przy tekście TVP.info przedstawia stację paliw Orlenu bez nośników z cenami.

O poprzednim zdjęciu przy artykule wypowiedział się również Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej. - Jeśli ktoś czasem ma wątpliwości, czy należy zlikwidować #TVPiS, oni sami każdego dnia dostarczają kolejnych argumentów. Propaganda, której nie powstydziłby się sam Putin. #StopTVPInfo - ocenił.

Na początku lutego Borys Budka i Rafał Trzaskowski ogłosili start zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy w sprawie likwidacji TVP Info i likwidacji opłaty abonamentowej. Przez pierwsze dwa tygodnie zebrano 7 tys. podpisów, jako cel wyznaczono zgromadzenie przez trzy miesiące minimum 100 tys. podpisów.

Portal TVP.info w lutym br. zanotował 6,97 mln użytkowników i 24,03 proc. zasięgu (według badania Mediapanel).

Według danych Nielsen Audience Measurement w kwietniu br. średnia widownia minutowa TVP Info wynosiła 251 137 widzów, a udział stacji w rynku oglądalności - 3,86 proc. (po spadku o 30,7 proc. rok do roku).

Dołącz do dyskusji: Na TVP.info ceny paliw poniżej 4 zł. Pereira: to był błąd

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl