SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Kukiz kontra TVN24: mistrzowie propagandy, przebiliście komunistów (wideo)

Kandydat na prezydenta Paweł Kukiz, dziękując wyborcom po ogłoszeniu wyników głosowania, oskarżył media m.in. o szerzenie propagandy na jego temat. Szczególne słowa krytyki padły pod adresem TVN24. - Wy jesteście czarni, źli, okrutni. Mało co nie wykończyliście mojej rodziny - stwierdził Kukiz.

W niedzielę wieczorem po ogłoszeniu sondażowych wyników exit poll Paweł Kukiz oskarżył media na czele z TVN24 o niszczenie jego rodziny. - Już wygraliśmy, bez pieniędzy, bez struktur, pogardzani, odpychani, szkalowani opluwani. Ostatnie dni przed końcem kampanii to był popis TVN24 i tego typu reżimowych mediów. Osiągnęliście mistrzostwo propagandy. Przebiliście swoje wcześniejsze wzory, przebiliście komunistów. Jesteście mistrzami manipulacji, w 80 proc. kupieni przez zagranicę. Jesteście straszni, ale myśmy już wygrali - mówił ze sceny Paweł Kukiz.

- Mamy kilka miesięcy (do jesiennych wyborów parlamentarnych - przyp. red.). Musicie się bardzo mocno przygotować, drogi TVN24. To co zrobiliście tuż przed końcówką kampanii, to wasze „Czarno na białym”, wy jesteście czarni, źli, okrutni. Mało co nie wykończyliście mojej rodziny, to cóż możecie zrobić ze zwykłym człowiekiem? - stwierdził Kukiz. Tłum zgromadzony przed sceną skandował „Przecz z TVN-em!” oraz „Jesteśmy z tobą!”.

Paweł Kukiz nawiązywał do odcinka programu „Czarno na białym”, który poświęcono jego osobie. W reportażu Karoliny Nowak przypomniano m.in. fragment telewizyjnego wywiadu sprzed lat, który w talk-show „Miasto kobiet” przeprowadziły z muzykiem Anna Maruszeczko i Marzena Rogalska. Kukiz miał się wtedy przyznać do walki z choroba alkoholową. Reporterka zasugerowała, że właśnie dlatego kandydatowi ludzkie problemy „nie są mu obce”. Program na antenie TVN24 nadano w środę 6 maja, a następnego dnia rano kandydat ogłosił zawieszenie kampanii z powodu choroby ojca.

O emocjonalne wystąpienie ze sceny Monika Olejnik zapytała podczas wieczoru wyborczego TVN24 samego kandydata. Dziennikarka zauważyła, że Paweł Kukiz był częstym gościem w audycjach tej stacji. - Ja bardzo cenię panią jako dziennikarkę, natomiast to, co wyprawiało ze mną w ostatnich dniach TVN24, ten program „Czarno na białym”, to komuniści nie byli w stanie o Kuklińskim zrobić takiego programu jaki wy zrobiliście o mnie. Ja mam chorego ojca, mam rodzinę. To co zrobili autorzy „Czarno na białym”, a potem pan Sianecki to jest bandytka - odpowiedział jej Paweł Kukiz.

Wystąpienie Pawła Kukiza skomentował również Aleksander Kwaśniewski. Prowadząca rozmowę Monika Olejnik stwierdziła, że kandydat PiS ma za sobą „żołnierzy dziennikarzy, którzy nigdy go nie skrytykowali”, na co były prezydent - nawiązując do Kukiza - odpowiedział, że w Polsce zaczyna się tworzyć szklana ściana pomiędzy tym, co się mówi w mediach a tym, co ludzie naprawdę myślą. - Ale nie wie pan, dlaczego to się stało. Dlatego, że Tomasz Sianecki powiedział w „Szkle kontaktowym”, że jest mu strasznie przykro, że zachorował ojciec Pawła Kukiza i Paweł Kukiz w związku z tym wycofuje się z kampanii, i że jest mu przykro i życzy zdrowia ojcu. Tyle i tylko tyle. Tłumaczę, o co chodziło żeby pan prezydent wiedział i nie myślał, że chodziło o coś innego - wyjaśniała dziennikarka.

Przypomnijmy, że w piątek 8 maja komitet wyborczy Pawła Kukiza złożył w sądzie pozew w trybie wyborczym przeciw dziennikarzowi TVN24 Tomaszowi Sianeckiemu, który - komentując w prowadzonym przez siebie „Szkle kontaktowym” czasowe zawieszenie kampanii Kukiza ze względu na stan zdrowia ojca - stwierdził, że kandydat wycofał się z kampanii. Na fanpage’u „Szkła kontaktowego” na Facebooku redakcja umieściła w piątek sprostowanie słów Sianeckiego oraz przeprosiła za nieporozumienie.

 

SPROSTOWANIE We wczorajszym programie Szkło Kontaktowe padło sformułowanie: „Miejsce trzecie to jest Paweł Kukiz, ale o...

Posted by Szkło Kontaktowe TVN24 on 8 maja 2015

 

Dołącz do dyskusji: Paweł Kukiz kontra TVN24: mistrzowie propagandy, przebiliście komunistów (wideo)

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl