SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pinterest idzie na ugodę z byłą dyrektorką. Zapłaci jej 20 mln dolarów odszkodowania

Serwis społecznościowy Pinterest zawarł ugodę z Francoise Brougher, byłą dyrektor operacyjną firmy. Kobieta oskarżyła Pinterest o bezzasadne zwolnienie z pracy ze względu na płeć. W ramach porozumienia dostanie od Pinteresta odszkodowanie w wysokości 20 mln dolarów.

Francoise Brougher do kwietnia br. pełniła funkcję chief operating officer platformy Pinterest. Została zwolniona, jak argumentowała potem w sądzie, bezprawnie.

W sierpniu kobieta wytoczyła zarządowi Pinteresta proces, w którym oskarżała firmę o dyskryminację motywowaną płcią. Mimo pełnionej wysokiej funkcji, była zatrudniona na gorszych warunkach niż męscy menadżerowie. Miała również być wykluczana z grona podejmujących kluczowe decyzje w firmie. Kiedy zaczęła sprzeciwiać się sytuacji, została zwolniona.

Prawnicy Brougher przedstawili w sądzie dowód w postaci nagrania wideo, na którym zarejestrowano seksistowski komentarz Todda Morgenfelda, dyrektora finansowego firmy. Wygłosił go po tym, jak Francoise Brougher złożyła do zarządu oficjalną skargę na nierówne traktowanie.

20 mln odszkodowania za dyskryminację płciową

W ramach ugody Francoise Brougher otrzyma od byłego pracodawcy 20 milionów dolarów odszkodowania. Pinterest nie wziął oficjalnie odpowiedzialności za zwolnienie menadżerki.

Pinterest i Francoise Brougher w ramach porozumienia stron wydali wspólne oświadczenie, w którym ograniczono się do ogólnego stwierdzenia: "Pinterest uznaje znaczenie wspierania środowiska pracy, które jest zróżnicowane, sprawiedliwe i sprzyjające włączeniu społecznemu i będzie kontynuować działania na rzecz poprawy swojej kultury pracy (…). Francoise z zadowoleniem przyjmuje znaczące kroki, jakie firma Pinterest podjęła w celu poprawy środowiska pracy i zachęca ją do zaangażowania w budowanie kultury, która pozwala wszystkim pracownikom czuć się włączonymi i wspieranymi".

Dodatkowo w ramach ugody Pinterest zobowiązał się wypłacić 2,5 mln dolarów "na wsparcie kobiet i społeczności niedostatecznie reprezentowanych w branży technologicznej".

Dołącz do dyskusji: Pinterest idzie na ugodę z byłą dyrektorką. Zapłaci jej 20 mln dolarów odszkodowania

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
realnie
To jest Ameryka. To tam klient , który poparzył się kawą w Mc Donaldzie dostał milionowe odszkodowanie, bo na kubkach firma nie umieścila ostrzeżenia,że kawa jest gorąca. Tak to wygląda za Oceanem. U nas baba by dostała maks. 5 tysiecy złotych i rachunek od kancelarii do zapłaty na kwotę minimum 20 tysiecy
odpowiedź
User
Frau
Dom wariatow, moze po prostu sie nie sprawdzala? A takie wyroki sa niekorzystne dla kobiet (poza tą jedną) bo teraz kazdy sie zastanowi 2 razy zanim zatrudni kobiete bo moze pozwac. Na szczescie w Polsce kobiety sa bardzo aktywne zawodowo i ich udzial w biznesie jest jednym z najwyzszych na swiecie. O dziwo, to dzieki komunie.
odpowiedź