SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Klienci PKO BP mogą kupić bilet e-Toll w IKO

Klienci PKO Banku Polskiego korzystający z aplikacji mobilnej IKO mogą teraz kupić w niej elektroniczny e-bilet autostradowy e-Toll. Umożliwia on przejazd płatnymi odcinkami autostrad A2 (Konin-Stryków) i A4 (Wrocław-Sośnica).

Article

Nowa funkcja jest stopniowo wdrażana dla klientów PKO BP korzystających ze smartfonów z systemami Android oraz iOS. Użytkownik IKO, aby kupić e-bilet autostradowy w aplikacji banku, powinien wybrać zakładkę „Więcej”, a następnie: „Usługi” – „Opłaty za autostrady”­– „Bieżące” – „Kup e-bilet autostradowy”. Potem należy uzupełnić: „Wybierz pojazd” – „Wybierz autostradę” – „Miejsce wjazdu i zjazdu” oraz planowaną datę i godzinę wjazdu.

e-Bilet autostradowy e-Toll można kupić z 60-dniowym wyprzedzeniem. Jest ważny przez 48 godzin od zadeklarowanej daty i godziny rozpoczęcia podróży lub do momentu zakończenia przejazdu danym odcinkiem.

Na każdy przejazd płatnymi odcinkami autostrad A2 (Konin-Stryków) i A4 (Wrocław-Sośnica) przed rozpoczęciem podróży należy obowiązkowo wykupić osobny e-bilet autostradowy dla pojazdów lekkich (samochodów osobowych, motocykli i pojazdów o łącznej masie całkowitej do 3,5 tony).

Klient PKO BP nie musi dodatkowo rejestrować się ani pobierać aplikacji e-Toll PL lub aplikacji e-Toll Bilet – wystarczy, że wykupi e-bilet autostradowy w IKO. Transakcja realizowana jest za pośrednictwem PKO Finat.

Bilety kupione w IKO można też zwrócić w aplikacji, używając funkcji „Zwróć e-bilet”, jednak można to zrobić tylko przed zadeklarowaną datą i godziną rozpoczęcia przejazdu.

PKO BP chwali się, że IKO jest pierwszą bankową aplikacją na polskim rynku, w której można kupić e-bilet autostradowy e-Toll. Poza tym, użytkownicy IKO od ponad roku mogą też płacić w aplikacji za przejazdy autostradami A1 (Toruń-Gdańsk) i A4 (Katowice-Kraków).

Dołącz do dyskusji: Klienci PKO BP mogą kupić bilet e-Toll w IKO

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl