SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były wiceminister finansów nowym prezesem PKO BP, Iwona Duda rezygnuje

Rada nadzorcza PKO BP powołała Pawła Gruzę na stanowisko prezesa zarządu banku. Iwona Duda, dotychczasowy prezes banku, złożyła rezygnację z końcem dnia 9 sierpnia 2022 r. - poinformował PKO BP w komunikacie.

Paweł Gruza, fot. materiały prasoweArticle

Rada nadzorcza PKO Banku Polskiego powołała Pawła Gruzę z dniem 10 sierpnia 2022 r. na stanowisko wiceprezesa zarządu banku na bieżącą wspólną kadencję zarządu, która rozpoczęła się z dniem 3 lipca 2020 r., a pod warunkiem wyrażenia zgody przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz z dniem wydania tejże zgody, powołała go na stanowisko prezesa banku.

Do czasu wydania zgody Komisji Nadzoru Finansowego rada nadzorcza powierzyła Pawłowi Gruzie kierowanie pracami zarządu.

Nowy prezes PKO BP wcześniej w KGHM i Ministerstwie Finansów

Paweł Gruza od września 2018 r. pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. aktywów zagranicznych w KGHM. Od listopada 2016 roku był wiceministrem finansów.

W okresie kwiecień - listopad 2016 roku był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Jako przedstawiciel ministra właściwego do spraw instytucji finansowych był również członkiem Komisji Nadzoru Finansowego.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Iwona Duda była w zarządzie banku od października 2021 r. Prezesem zarządu była od 26 stycznia 2022 r., wcześniej jako wiceprezes kierowała pracami zarządu.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa PKO BP zanotowała 3,2 mld zł wyniku odsetkowego i 1,18 mld zł wyniku z prowizji, a jej zysk netto zwiększył się rok do roku z 1,18 do 1,42 mld zł.

Głównym akcjonariuszem banku jest Skarb Państwa, ma walory stanowiące 29,43 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu.

Dołącz do dyskusji: Były wiceminister finansów nowym prezesem PKO BP, Iwona Duda rezygnuje

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl