SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PKO BP jesienią wprowadzi usługę płatności odroczonej

Jeśli pilotaż zostanie dobrze odebrany, już jesienią, jako pierwszy bank w Polsce, będziemy gotowi do wprowadzenia usługi płatności odroczonej - powiedziała PAP prezes PKO Banku Polskiego Iwona Duda.

Iwona Duda, fot. materiały prasowe Article

Prezes Duda zaznaczyła, że PKO BP szczególny nacisk kładzie na rozwój kanałów cyfrowych. "Obecnie, jako pierwszy bank w Polsce, wdrażamy nową usługę zwaną buy now, pay later, czyli płatność odroczoną" - wskazała. Dodała, że trwa właśnie pilotaż tego produktu i jeżeli pomyślnie przejdzie testy, to wdrożenie tej usługi planowane jest jesienią tego roku. Plany zakładają, że na początek klienci będą mogli korzystać z odroczenia płatności o 30 dni, a docelowo pojawi się także możliwość rozłożenia spłaty na kilka rat.

W rozmowie z PAP prezes PKO BP zwróciła uwagę, że pierwszy kwartał 2022 r. bank zakończył z dobrym wynikiem, jednak - jak zaznaczyła - "okoliczności gospodarcze w jakich obecnie funkcjonujemy mogą wpłynąć np. na portfel kredytowy". "Na razie takich obserwacji nie mamy, ale musimy stopniowo je przewidywać" - podkreśliła.

Jak powiedziała, w ostatnim czasie bank udzielił finansowania polskim firmom i klientom indywidualnym na rekordową kwotę 250 mld zł. „To znacząco wspiera zarówno przedsiębiorców w prowadzeniu działalności, jak i osoby prywatne w zaspokajaniu potrzeb m.in. mieszkaniowych czy codziennych" - powiedziała.

Pokreśliła, że w czasach wysokiej inflacji PKO BP wychodzi z bardzo dobrą ofertą, dlatego jako jeden z pierwszych zaproponował podwyższenie oprocentowania lokat. Wskazała, że oferta banku jest kompleksowa i skierowana zarówno do klientów, którzy chcą oszczędzać krócej, jak i takich, którzy lokują pieniądze na czas dłuższy. "Dostrzegamy także te grupy społeczne, które mogą być dziś w trudniejszej sytuacji" - dodała.

Pytana, czy Grupa PKO BP zamierza kontynuować konsolidację, powiedziała, że bank jako lider sektora bankowego bacznie obserwuje to, co się dzieje na rynku. „W zależności od sytuacji, będziemy podejmować odpowiednie decyzje" - dodała.

Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego należy do największych instytucji finansowych w Polsce, a także jest jedną z wiodących grup finansowych Europy Środkowo – Wschodniej. Do Grupy należy m.in. działający na Ukrainie Kredobank. PKO Bank Polski jest liderem rynku pod względem liczby prowadzonych rachunków bieżących i kart płatniczych.

Dołącz do dyskusji: PKO BP jesienią wprowadzi usługę płatności odroczonej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl