SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Platforma Gdzie Zamieszkać pomoże znaleźć lokum Ukraińcom

Marka Mastercard prowadzi kampanię marketingową platformy GdzieZamieszkac.com, pomagającej obywatelom Ukrainy w świadomym wybraniu miejsca do życia w Polsce. Za realizację odpowiada McCann.

Dzięki platformie GdzieZamieszkac.com udostępnionej przez Mastercard, przybyli do naszego kraju obywatele Ukrainy mogą poznać szacunkowe koszty życia w poszczególnych miastach i regionach Polski oraz świadomie znaleźć najlepszą dla nich lokalizację do zamieszkania.

Platforma analizuje dane Głównego Urzędu Statystycznego dotyczące m.in. średniej wysokości opłat za czynsz, czy średniego wynagrodzenia, łącząc je z trendami w obszarze codziennych, podstawowych zakupów pochodzącymi od Mastercard.

Gdzie Zamieszkać dostępne bez rejestracji

Narzędzie GdzieZamieszkac.com dostępne jest bez rejestracji w trzech językach: polskim, ukraińskim i angielskim. Choć platforma powstała z myślą o uchodźcach, to w przyszłości może stanowić bazę wiedzy również dla innych osób poszukujących nowego miejsca zamieszkania.

W ramach projektu przygotowano materiały skierowane do obywateli ukraińskich, przyjeżdzających do naszego kraju, ale też do Polaków pomagającym nowo przybyłym uchodźcom. Treści powstały zarówno w języku ukraińskim, jak i polskim, ale zawierały inne przekazy.

Ukraińcy byli informowani przede wszystkim o samym narzędziu, natomiast komunikacja skierowana do Polaków miała na celu zachęcenie do podzielenia się informacją o istnieniu tego narzędzia ze znajomymi narodowości ukraińskiej, którzy ostatnio przybyli do Polski.

W ramach kampanii w mediach społecznościowych (Facebook i Instagram) przygotowano różne formaty statyczne (m.in. posty, karuzele, stories) oraz animowane (video link ad, story video). Wykorzystano również funkcjonujące grupy na Facebooku o tematyce około-pomocowej dla Ukrainy, gdzie umieszczane były posty w dwóch językach na temat platformy GdzieZamieszkac.com.

McCann, w ramach współpracy z Mastercard, jest współautorem koncepcji narzędzia GdzieZamieszkac.com, jednocześnie odpowiadając za opracowanie strategii, kreację i realizację całej kampanii.  Odpowiada również za komunikację display oraz działania w social mediach. Partnerem akcji został Ukraiński Dom.

Dołącz do dyskusji: Platforma Gdzie Zamieszkać pomoże znaleźć lokum Ukraińcom

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl