SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ewa Romańczuk poza zarządem Plus Banku

Z zarządem Plus Banku, należącego do Zygmunta Solorza, pożegnała się Ewa Romańczuk.

Oddział Plus BankuArticle

Ewa Romańczuk do zarządu Plus Banku została powołana na początku ub.r. Z bankiem była związana od połowy 2019 roku, przez pierwsze pół roku jako dyrektor centrum restrukturyzacji i windykacji.

Z grupą kapitałową Zygmunta Solorza była związana od 2003 roku. W latach 2015-2020 była zastępczynią dyrektora ds. obsługi klienta w Polkomtelu, operatorze sieci Plus.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Pod koniec ub.r. z zarządem Plus Banku pożegnały się Katarzyna Dąbrowska i Justyna Kulka (przeszła do rady nadzorczej banku), jednocześnie do zarządu został powołany Radosław Semkło, a do rady nadzorczej - Tomasz Szeląg.

Pozostałymi członkami zarządu Plus Banku są obecnie Katarzyna Moras (od wiosny ub.r.) i Tomasz Sękalski (od połowy ub.r.).

W 2019 roku Plus Bank w ujęciu skonsolidowanym zanotował spadek wyniku odsetkowego ze 110,6 do 87,3 mln zł oraz wyniku z opłat i prowizji z 13,3 do 5,9 mln zł, a jego strata netto zmalała z 46,21 do 9,72 mln zł. Bank przestał udzielać kredytów korporacyjnych, sprzedał portfel niespłacanych kredytów tego typu i rozstał się z prawie 400 pracownikami.

Pod koniec 2019 r. Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 23 osoby, m.in. byłych prezesów, członków zarządu, dyrektorów i innych pracowników Plus Banku, w ramach śledztwa dotyczącego działania na szkodę tego banku. Rok wcześniej zatrzymano w tej sprawie osiem osób, m.in. byłych menedżerów Plus Banku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ewa Romańczuk poza zarządem Plus Banku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl