SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polsat Box przywraca opłaty za dekodery

Do niedawna nowi i przedłużający umowę abonenci platformy cyfrowej Polsat Box nie musieli płacić za dzierżawę swojego dekodera. Teraz opłata wynosi 5 zł miesięcznie. Olga Zomer, rzeczniczka Cyfrowego Polsatu tłumaczy Wirtualnemedia.pl, że zmiana nie dotyczy wszystkich klientów.

Dekoder Polsat Box 4K Article

Duża konkurencja wśród tradycyjnych operatorów, rozwój serwisów streamingowych przez lata skłaniały platformy satelitarne do oferowania licznych promocji. Choć kiedyś Polsat Box (przed zmianą nazwy Cyfrowy Polsat) pobierał opłaty za wypożyczenie dekodera, to zrezygnował z ich naliczania w przypadku droższych pakietów.

Ze strony internetowej platformy wynika, że obecnie aktywacja dekoderów Polsat Box 4K i Polsat Box 4K Lite kosztuje 49 zł, a miesięczna opłata za dzierżawę to 5 zł. Dotyczy to także osób wybierających najdroższy pakiet.

Konkurencyjna platforma Canal+ informuje zainteresowanych zakupem jej oferty, że koszt wynajmu dekodera 4K zaczyna się od 5 zł miesięcznie.

 „Zmiana dotyczy nowych klientów i przedłużających umowę”

Dlaczego zdecydowano się na wprowadzenie opłaty? - To nic nowego. Opłaty za udostępnienie dekodera występują w naszych ofertach od wielu lat i mogą się zmieniać w zależności od modelu dekodera czy rodzaju promocji. To standardowe rozwiązanie powszechnie stosowane na rynku - informuje Wirtualnemedia.pl Olga Zomer, rzeczniczka prasowa spółki Cyfrowy Polsat.

Przedstawicielka największej platformy cyfrowej zapewnia jednak, że nie wszystkich obejmie opłata. - Zmiany dotyczą osób korzystających z aktualnych promocji, czyli nowych klientów i osób przedłużających umowę - wyjaśnia Zomer. Osoby, które w poprzednich miesiącach przedłużyły umowę, nie muszą więc płacić za dzierżawę swoich dekoderów.

Powodem inflacja?

Niedawno informowaliśmy, że operatorzy kablowi zrzeszeni w Polskiej Izbie Komunikacji Elektronicznej pracują nad wspólnym apelem do premiera. Chcą zmian w prawie telekomunikacyjnym, który w związku z inflacją pozwoliłby im na podwyższenie opłat abonamentowych bez możliwości bezkarnej rezygnacji klientów. Na całym świecie opłaty podwyższają zarówno tradycyjni operatorzy płatnej telewizji, jak i serwisy streamingowe typu Disney+, Amazon Prime Video. Czy Polsat Box planuje podnieść opłaty? - Oczywiście inflacja przekłada się na koszty naszej działalności. My rozważamy różne scenariusze, natomiast jeszcze jest za wcześnie, żeby o tym konkretnie porozmawiać – zdradził przed tygodniem Maciej Stec, wiceprezes Cyfrowy Polsatu.

Menadżer był też pytany o wprowadzenie do umów klauzul waloryzacyjnych. Takowe w ostatnich miesiącach wprowadziły sieci komórkowe T-Mobile i Orange. Dzięki nim mogą od 2023 roku podwyższyć opłaty. - Z pewnością klauzule inflacyjne są uzasadnione w tych czasach. My rozważamy tutaj różne scenariusze. Jak wiadomo, koncentrujemy się na budowie wartości naszego klienta, więc jak będziemy mieli coś do powiedzenia w tym temacie konkretnego, to będziemy informować na bieżąco - odpowiedział wiceszef platformy.

W drugim kwartale br. grupa Cyfrowy Polsat przy wzroście przychodów o 2 proc. do 3,228 mld zł zanotowała spadek zysku netto z 541,7 do 282,7 mln zł. Firma na koniec czerwca miała 13,349 mln sprzedanych usług oraz 5,99 mln indywidualnych klientów abonamentowych i 68,8 tys. firmowych.

Dołącz do dyskusji: Polsat Box przywraca opłaty za dekodery

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl