SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Transfery z TVN24 i Radia Łódź do Polsat News

Kanał informacyjny Polsat News rozszerza swój zespół redakcyjny. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl dołączyło do niego dwóch nowych wydawców. Jeden z nich przez ostatnią dekadę był związany z TVN24.

Program „Godziny szczytu” na antenie Polsat NewsArticle

Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat potwierdza w rozmowie z nami, że do stacji dołączyli w roli wydawców Dawid Siedzik i Tomasz Lasota. Siedzik był związany z TVN24 od października 2011 roku. Był m.in. wydawcą anteny, pasm i poranka. Pracował przy takich programach i pasmach jak „Loża prasowa”, „Dzień na żywo”, „Wstajesz i wiesz”, „Teleserwis” i „Tak jest”.

Nowy wydawca programu „Godziny szczytu”

Siedzik z kanałem informacyjnym Polsatu związał się w listopadzie, a od grudnia będzie wydawał program „Godziny szczytu” w Polsat News. Program ten jest nadawany od 3 lat od poniedziałku do piątku między godz. 16.30 a 18. Na antenie prezentowane są najważniejsze wydarzenia z Polski, świata i sportu z przymrużeniem oka. Nie brakuje rozmów z ekspertami. Siedzik to absolwent politologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego.

Były dziennikarz TVP3 Łódź i Polskiego Radia w Polsat News

Do Polsat News w roli wydawcy dołączył też Tomasz Lasota. W latach 1994-2020 pracował w TVP3 Łódź, gdzie był reporterem, prezenterem i wydawcą. Prowadził m.in. „Łódzkie Wiadomości Dnia”. Na przełomie 2018 i 2019 roku pełnił obowiązki dyrektora łódzkiego oddziału TVP. W październiku ub.r. Lasota został szefem redakcji Informacji, Internetu i Projektów Audiowizualnych w Radiu Łódź. - Ma doświadczenie w zarządzaniu ludźmi, jest wykładowcą akademickim –komentował wówczas w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl  Marcin Wąsiewicz, dyrektor programowy Radia Łódź.

Zmiany personalne w Polsat News

Na przełomie roku do Polsat News dołączy była prowadząca magazynu „Polska i świat” w TVN24 Katarzyna Zdanowicz. Poza pracą w kanale informacyjnym Polsatu będzie prowadziła popołudniowe i weekendowe wydania „Wydarzeń”. Od niedawna prezenterką w Polsat News jest Agata Biały-Cholewińska, żona Michała Cholewińskiego, który pracę w kanale informacyjnym Polsatu rozpoczął w czerwcu. Oboje zniknęli z anteny TVP Info po krytyce wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji.

Do zespołu reporterów Polsat News dołączyły: Aleksandra Dunajska-Minkiewicz (wcześniej przez wiele lat „Kurier Lubelski”), Agnieszka Witkowicz-Matolicz (dotychczasowa szefowa newsroomu należącego do Polsatu Radia Muzo.fm). Kanał informacyjny Polsatu zasiliły także dotychczasowe dziennikarki TVP3 Białystok Ewelina Brzozowa i Katarzyna Szatyłowicz, a także związana z wcześniej Radiem Wawa i Radiem Eska Nela Krysztofowicz.

Z redakcją Polsat News w ostatnich miesiącach pożegnali się m.in. Michał Giersz, Grzegorz Łaguna, Magdalena Cenker, Joanna Górska, Artur Molęda, Rafał Miżejewski, Marek Piotr Wójcicki, Mariusz Hradowycz, Wojciech Brzeziński i Mateusz Maranowski. Ten ostatni dołączył do zespołu TVP Info, gdzie przygotowuje m.in. wejścia na żywo.

Polsat News miał w październiku 2021 roku 1,5 proc. udziału w rynku.

Dołącz do dyskusji: Transfery z TVN24 i Radia Łódź do Polsat News

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl