SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat Box omyłkowo udostępnił sygnał zakodowanych kanałów Polsat Reality, Polsat Film 2 i Polsat X

W niedzielę, 16 stycznia Polsat Box omyłkowo na chwilę udostępnił sygnał trzech zakodowanych kanałów - Polsat Reality, Polsat Film 2 i Polsat X. Grupa Polsat jak na razie nie planuje szerokiej dystrybucji analizowanych stacji - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Article

Polsat Reality, Polsat Film 2 i Polsat X to trzy kanały należące do Grupy Polsat, które zostały uruchomione pod koniec kwietnia 2021 roku. Stacje zostały osadzone na pozycjach 497, 498, 499 w Polsat Box (wówczas Cyfrowy Polsat).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Grupa Polsat nie zdradza informacji na temat grupy odbiorców analizowanych stacji. Stanisław Janowski, prezes Telewizji Polsat podczas wideo konferencji prezentującej wyniki Grupy Polsat za I kwartał 2021 roku stwierdził, że „kanały są dostępne w wąskiej dystrybucji”. - Po ewaluacji będziemy decydować, jak będziemy tę dystrybucję poszerzali - dodał. Dopytany, co znaczy, że są dostępne „w wąskiej dystrybucji” odpowiedział: - To znaczy, że w relatywnie wąskiej dystrybucji, do ograniczonej bazy abonentów Cyfrowego Polsatu. Przyglądamy się tym kanałom, będziemy wyciągali wnioski o ewentualnym poszerzeniu dystrybucji, jeżeli będziemy z nich zadowoleni - skomentował.

"Sygnał kanałów omyłkowo udostępniony"

Jak wynika z doniesień abonentów Polsat Box, operator w niedzielę, 16 stycznia 2022 roku przez chwilę nadawał sygnał Polsat Reality, Polsat Film 2 i Polsat X. Zakodowane kanały najprawdopodobniej zostały chwilowo odkodowane w wyniku pomyłki. Grupa Polsat nie komentuje sprawy.

Z naszych ustaleń wynika, że na chwilę obecną Polsat Box nadal nie planuje szerszej dystrybucji Polsat Reality, Polsat Film 2 i Polsat X. - Nic się tu nie zmieniło i obecnie nie zmienia - ucina w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i rzecznik prasowy Telewizji Polsat.

Co w ofercie Polsat Reality, Polsat Film 2 i Polsat X?

Polsat X według zapisów koncesyjnych to kanał o charakterze uniwersalnym, z czego 25 proc. czasu antenowego zajmą filmy fabularne, 10 proc. audycje rozrywkowe, a 10 proc. dokumenty, w tym 75 proc. czasu antenowego mają zająć audycje powtórkowe (pozostałe rodzaje audycji nie są określone). Koncesja na nadawanie tego programu wygasa 6 marca 2026 roku.

Polsat Film 2 ma emitować filmy i seriale, nadawca miał rozpocząć nadawanie miesiąc od otrzymania koncesji (dostał ją 25 kwietnia 2014 roku). Decyzja KRRiT wygasa 24 kwietnia 2024 roku.

Natomiast Polsat Reality - programy rozrywkowe, filmy dokumentalne i fabularne, koncesja na ten kanał obowiązuje od 7 marca 2016 roku do 6 marca 2026 roku.

W trzecim kwartale 2021 roku Grupa Cyfrowy Polsat osiągnęła wzrost wpływów w ujęciu skorygowanym o 2,5 proc. do 2,59 mld zł, a dzięki finalizacji sprzedaży Polkomtel Infrastruktury zanotowała 3,15 mld zł zysku netto. Na koniec września firma miała 7,47 mld zł na rachunkach i lokatach.

Dołącz do dyskusji: Polsat Box omyłkowo udostępnił sygnał zakodowanych kanałów Polsat Reality, Polsat Film 2 i Polsat X

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
literat
No , prezes nie daruje, ktoś oglądał i nie płacił ? Przecież Car schylał się nawet po 1 kopiejkę.
odpowiedź
User
i tak i nie
I co z tego?
odpowiedź
User
Media2
A jako pierwszy informował o tym Media2. Warto podawać źródło panie „dziennikarzu”.
odpowiedź