SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polska 2050 Szymona Hołowni z nową rzeczniczką prasową. To była dziennikarka TVN

Z początkiem września 2022 roku funkcję rzeczniczki prasowej partii Polska 2050 Szymona Hołowni objęła Katarzyna Karpa-Świderek.

Katarzyna Karpa-Świderek Katarzyna Karpa-Świderek

Dotychczasowa rzeczniczka Paulina Hennig-Kloska pozostaje w partii na stanowisku wiceprzewodniczącej.

Katarzyna Karpa-Świderek poprzednio w WWF Polska i TVN

Katarzyna Karpa-Świderek od stycznia 2018 do czerwca 2022 związana była z organizacją WWF Polska, gdzie pełniła funkcję rzeczniczki prasowej i doradczyni zarządu ds. mediów. Stworzyła kanał podcastów „Naturalnie z WWF".

Od 2007 do 2018 roku była związana z telewizją TVN. W stacji TVN CNBC pracowała jako korespondentka giełdowa i prowadząca programy ekonomiczne. W TVN24 prowadziła serwisy ekonomiczne i program „Droga do euro". W TVN24 BIŚ programy informacyjne, w tym „Debatę kobiet". Wcześniej związana z Telewizją Biznes, poznańskim radiem „Emaus" oraz Centrum Integracji Europejskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Publikowała teksty min. w „Newsweeku", „Gazecie Wyborczej", „Polityce" i magazynie tvn24.pl. Prowadziła dział „Mój portfel" w magazynie „ELLE".

Była koordynatorką zespołu Klimat i Środowisko w ramach inicjatywy „Nasz Rzecznik", Ogólnopolskiej Federacji Organizacji pozarządowych, współpracowała z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce i Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności. Na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu prowadziła kurs "Innowacje społeczne".

Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa w Poznaniu z dwiema specjalizacjami: dziennikarstwo oraz marketing polityczny. Skończyła też studia podyplomowe na kierunku Inwestycje kapitałowe w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

Dołącz do dyskusji: Polska 2050 Szymona Hołowni z nową rzeczniczką prasową. To była dziennikarka TVN

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ola
Szymon, ciebie nic już nie uratuje, nawet była dziennikarka z Twojej firmy.
0 0
odpowiedź
User
B.
Powodzenia p. Kasiu
0 0
odpowiedź
User
fgh
Będzie tłumaczyła o co chodziło Szymonowi w porannym live.
0 0
odpowiedź