SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zdecydowana większość firm krytyczna wobec Polskiego Ładu

Zdecydowana większość firm (75%) negatywnie ocenia Polski Ład. Popiera go jedynie co piąty przedsiębiorca, a 69% firm jest przekonanych, że wpłynie on niekorzystnie na działalność gospodarczą w tym roku – wynika z badania CBM Indicator.

Article

Na pytanie o stosunek do Polskiego Ładu, 75% firm odpowiedziało "zdecydowanie nie popieram" lub "raczej nie popieram". 22% stwierdziło, że zdecydowanie popiera lub raczej popiera. Natomiast 3% nie miało zdania w tej sprawie.

Polskiego Ładu nie popiera 76% małych, 74% średnich i 66% dużych firm.

Przedsiębiorcy krytycznie oceniają wpływ Polskiego Ładu na warunki prowadzenia firmy w tym roku. O tym, że będzie on miał zdecydowanie negatywny lub raczej negatywny wpływ na prowadzenie biznesu, przekonanych jest 69% firm. 15% twierdzi, że będzie miał dobry wpływ, zaś 16% uważa, że skutki nowych przepisów będą neutralne.

Polski Ład będzie miał negatywny wpływ na prowadzenie firmy w 2022 roku dla 71% średnich, 69% małych i 56% dużych firm.

Cykliczne badanie nastrojów przedsiębiorców "Indeks Biznesu" zostało przeprowadzone przez CBM Indicator na zlecenie Konfederacji Lewiatan w lutym br., na reprezentatywnej próbie przedsiębiorców.

Dołącz do dyskusji: Zdecydowana większość firm krytyczna wobec Polskiego Ładu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl