SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dłuższe pasmo autorskich audycji dla Polskiego Radio dla Ukrainy

Polskie Radio dla Ukrainy wydłuża do 12 godzin emisję autorskiego pasma przygotowywanego w studiu w Warszawie. Od 17 września audycje dziennikarzy sekcji ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy nadawane będą od godz. 9 do 21 - poinformowało Polskie Radio.

Article

Obecnie Polskiego Radia dla Ukrainy można słuchać: w Warszawie na częstotliwości 100,6 FM, w Łodzi na częstotliwości 94,40 FM, we Wrocławiu na 100,70 FM, w Białymstoku na 94,80 FM, w Przemyślu na częstotliwości 98,6 FM oraz w Hrubieszowie na częstotliwości 93,3 MHz. Antena dostępna jest również cyfrowo nie tylko na terenie Polski, ale również na całym świecie.

Do tej pory Polskie Radio dla Ukrainy emitowało autorskie audycje ze studia w Warszawie w godz. 11.00-21.00. "W wydłużonym, porannym paśmie pojawią się materiały publicystyczno-informacyjne oraz audycje słowno-muzyczne z elementami tematyki kulturalnej i edukacyjnej" – zapowiada sekretarz Polskiego Radia dla Zagranicy Marta Masłowska-Małkiewicz. To dziennikarze sekcji ukraińskiej przygotowują audycje dla Polskiego Radia dla Ukrainy.

"Projekt Polskie Radio dla Ukrainy okazał się sukcesem misji polskiej radiofonii publicznej – dotarliśmy z rzetelną informacją oraz audycjami społecznymi, gospodarczymi i kulturalnymi do uchodźców z Ukrainy. Skala pozytywnych opinii od odbiorców wręcz nas zaskoczyła – codziennie słuchacze wyrażają podziękowania za kreatywność zespołu - dziennikarzy tworzących program. Odbiorcy zgłaszają również swoje propozycje audycji" – mówi dyrektor-redaktor naczelny Polskiego Radia dla Zagranicy Andrzej Rybałt.

Jak podkreślono w informacji prasowej, uruchomienie Polskiego Radia dla Ukrainy było "konsekwentnym działaniem publicznego nadawcy wspierającym naszych ukraińskich przyjaciół".

Polskie Radio już 24 lutego rozpoczęło emisję – jako pierwszy nadawca w Polsce – specjalnych serwisów informacyjnych w języku ukraińskim. "Od tej pory Polskie Radio sukcesywnie poszerza ofertę skierowaną do obywateli Ukrainy przebywających w naszym kraju – we wszystkich dostępnych formach emisji, czyli na antenach swoich stacji (nadających w systemie FM oraz cyfrowo), a także w internecie. Działania te spotykają się z ciepłym przyjęciem ukraińskiej społeczności w naszym kraju oraz zostały docenione m.in. przez Sztab Generalny Ukraińskich Sił Zbrojnych i Krajową Radę Telewizji i Radiofonii Ukrainy" - wskazano w informacji.

Obywatele Ukrainy – przebywający w Polsce – mogą słuchać programu Polskiego Radia dla Ukrainy także za pośrednictwem internetowego playera Polskiego Radia oraz na platformie moje.polskieradio.pl. Sygnał publicznego nadawcy został także dodany do aplikacji na urządzenia mobilne "Polskie Radio" – do bezpłatnego pobrania z Google Play i App Store. Dodatkowo Polskie Radio emituje na Ukrainę audycje także na częstotliwościach UKF – dzięki nadajnikom w Kijowie oraz dziewięciu - w obwodach Donieckim i Ługańskim.

17 marca Polskie Radio uruchomiło specjalną antenę w języku ukraińskim – Polskie Radio dla Ukrainy. "Ta informacyjno-publicystyczno-muzyczna rozgłośnia skierowana jest do osób przybywających z Ukrainy oraz Ukraińców na stałe mieszkających w Polsce. W programie znajdują się informacje na temat bieżącej sytuacji na Ukrainie; o tym, co dzieje się na okupowanych przez rosyjskiego najeźdźcę terenach, jak również wskazówki i niezbędne informacje dla Ukraińców, którzy znaleźli schronienie w Polsce – np. gdzie udać się po pomoc, w jaki sposób załatwić formalności" - dodano w informacji.

Obecnie program jest dostępny w technologii cyfrowej w DAB+ na sześciu częstotliwościach FM: w Przemyślu na 98,6 FM oraz w Hrubieszowie – na 93,3 MHz, w Łodzi na 94,40 FM, we Wrocławiu na 100,70, w Białymstoku na 94,80 FM oraz w Warszawie na 100,6 FM.

Dołącz do dyskusji: Dłuższe pasmo autorskich audycji dla Polskiego Radio dla Ukrainy

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl