SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio dla Ukrainy znów nadaje w Warszawie na 100,6 FM

Polskie Radio informuje, że rozgłośnia dla Ukrainy publicznego nadawcy kontynuuje emisję swoich 24-godzinnych programów w języku ukraińskim w Warszawie na częstotliwości 100,6 FM. W Przemyślu stacji słuchać można na częstotliwości 98,6 FM zaś w Hrubieszowie - na częstotliwości 93,3 FM.

Article

2 maja Polskie Radio uruchomiło specjalną antenę w języku ukraińskim – Polskie Radio dla Ukrainy. Rozgłośnia skierowana jest do osób przybywających z Ukrainy oraz Ukraińców na stałe mieszkających w Polsce. W programie nadawane są informacje na temat bieżącej sytuacji w Ukrainie; o tym, co dzieje się na okupowanych przez rosyjskiego najeźdźcę terenach, jak również wskazówki i niezbędne informacje dla uchodźców, którzy znaleźli się w Polsce – np. gdzie udać się po pomoc, w jaki sposób załatwić formalności.

Uprawnienia do nadawania dla Polskiego Radia zostały przedłużone na początku czerwca br. - kosztem częstotliwości, o które starała się wówczas spółka Eurozet. - Czujemy się rozczarowani, lekceważeni i dyskryminowani - komentował wówczas dla portalu Wirtualnemedia.pl Grzegorz Kossakowski, prezes Grupy Eurozet. 30 czerwca publiczny nadawca stracił tę częstotliwość - od 1 lipca na 100,6 FM nadawało Z Wami FM. Teraz częstotliwość ta (znów na 30 dni) ponownie przypadła Polskiemu Radiu dla Ukrainy.

Na jakich częstotliwościach nadawanie?

Program Polskiego Radia dla Ukrainy jest dostępny w technologii cyfrowej w DAB+ oraz na trzech częstotliwościach: w Warszawie na 100,6 FM, w Przemyślu na 98,6 FM oraz w Hrubieszowie na 93,3 FM. Integralną częścią ramówki stacji są autorskie audycje dziennikarzy Polskiego Radia dla Zagranicy w języku ukraińskim – można ich słuchać od godz. 13.00 do 21.00.

Obywatele Ukrainy – przebywający w Polsce – mogą słuchać programu Ukraińskiego Radia także za pośrednictwem internetowego playera Polskiego Radia oraz na platformie moje.polskieradio.pl. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy został także dodany do aplikacji na urządzenia mobilne „Polskie Radio” – do bezpłatnego pobrania z Google Play i App Store. Dodatkowo antena Polskiego Radia dla Zagranicy emituje na Ukrainę audycje także na częstotliwościach UKF – dzięki nadajnikom w Kijowie oraz dziewięciu w obwodach Donieckim i Ługańskim.

W ub.r. Polskie Radio zanotowało wzrost przychodów o 2,4 proc. do 354,31 mln zł i spadek wyniku netto z 16,12 mln zł zysku do 19,91 mln zł straty.

Przychody reklamowe nadawcy zwiększyły się w ub.r. o 1 proc. do 41,38 mln zł. Jedynka zanotowała wzrost o 52 proc., a Trójka - spadek o 30 proc.

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio dla Ukrainy znów nadaje w Warszawie na 100,6 FM

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Szczepan
Słuszna decyzja. Przynajmniej są jakieś audycje i treści które faktycznie mogą być przydatne dla uchodźców. Hity Davida Guetty, Minelli czy innej Innej są już rozsiane po całym paśmie. Co wnoszą dla uchodźców ? Nic. Ukrócić cwaniactwo TIME SA.
odpowiedź
User
Predator
Bardzo dobrze, że wreszcie nadaje na tej częstotliwość porządna stacja radiowa. Jeżeli ktoś chce posłuchać komercyjnej sieczki radiowej, to polecam włączyć częstotliwości takie jak 91.0, 107.5, 105.6, 104.4, 94.0, 95.8 czy też 100.1.
odpowiedź
User
Trzeźwy
Przecież tego nikt nie słucha. Usługiwanie Ukraińcom dawno przekroczyło granicę absurdu.
odpowiedź