SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PRCA zakazuje agencjom członkowskim współpracy z rosyjskimi firmami

Dyrektor generalny Public Relations&Communications Associaties (PRCA) Francis Ingham poinformował, że każda agencja współpracująca z jakąkolwiek firmą lub organizacją rosyjską znajdującą się na liście sankcji zostanie wydalona z tej międzynarodowej organizacji.

Władimir Putin w czasie orędzia dot. UkrainyArticle

PRCA to międzynarodowa organizacja public relations zrzeszająca 35 tys. profesjonalistów PR z 82 krajów na świecie.

Organizacja ostrzegła swoich członków, że grozi im wydalenie z PRCA za współpracę z rosyjskimi organizacjami znajdującymi się na liście sankcji.

Wezwała również członków do rozważenia konsekwencji współpracy z firmami które, choć nie są objęte sankcjami, nadal mają powiązania z rządem rosyjskim.

Stwierdzono, że działania rządu rosyjskiego na Ukrainie są „przerażającym atakiem na ludzkość".

PRCA wspierała Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy w ostatnich dniach koordynując wsparcie komunikacji wolontariuszy. Ponad 100 członków PRCA z całego świata zaoferowało praktyczną pomoc.

- Nie możemy ulegać złudzeniom; Rosja jest teraz państwem pariasów - powiedział dyrektor generalny PRCA Francis Ingham. - Nasi członkowie nie mogą - w żadnych okolicznościach - wspierać organizacji, które znajdują się na liście sankcji. Powinni również zastanowić się nad konsekwencjami - dla ich własnej reputacji - pracy z innymi organizacjami i osobami powiązanymi z rosyjskim rządem. Członkowie PRCA na całym świecie przestrzegają standardów i zasad, które są nie do pogodzenia z obecną działalnością Kremla.

Ingham podkreślił, że wszystkie branże mają moralny obowiązek zerwania więzi z rosyjskim rządem. - Ale ciężar tej odpowiedzialności w dużej mierze spada na PR i komunikację. Rząd rosyjski toczył wojnę informacyjną z Ukrainą, a nasza branża ma obowiązek walczyć z dezinformacją emanującą z Kremla - dodał. 

Decyzja PRCA jest następstwem ogłoszenia, że ​​Rosyjskie Stowarzyszenie PR AKOS zostało zawieszone na czas nieokreślony w międzynarodowym stowarzyszeniu ICCO.

Dołącz do dyskusji: PRCA zakazuje agencjom członkowskim współpracy z rosyjskimi firmami

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
słusznie
A teraz Redakcja zada pytanie o pracę dla rosyjskich firm.
Pytanie do SAR, IAB, ZFPR, SAPR i PSPR. Hm?
odpowiedź