SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN i HBO Max angażują się w Pride Month. Specjalne sekcje w serwisach VOD i wydarzenia wewnętrzne

Z okazji obchodów miesiąca dumy Grupa TVN przygotowała szereg wydarzeń wewnętrznych dla swoich pracowników oraz propozycji programowych dla widzów - m.in. kolekcje i premiery filmów i seriali związanych ze społecznością LGBTQ+ na Player.pl, HBO Max oraz TVN24 GO.

Article

Sekcja „Miesiąc równości” w Player.pl

Przez cały czerwiec w Playerze jest dostępna kolekcja o nazwie „Miesiąc równości”. W jej ramach w użytkownicy mogą zobaczyć m.in. dwie propozycje pod marką Player Original - premierowy 4 sezon pierwszego polskiego serialu LGBTQ+ „Kontrola” oraz reality show „Prince Charming”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Uzupełniają je program-reportaż autorstwa reporterów TVN24 „Wszystko o moim dziecku” oraz dokumenty pod marką discovery+ originals: „Ból i blask: queerowe legendy”, „Ból i blask: listy z queerowego podziemia’, „Lesbijki uczą miłości”, „Queerowe historie świata”, „Nastoletnie drag queens” i „Queerowe rewolucje”. Kolekcję zamyka produkcja z biblioteki Planet+ „LGBT. Historia pewnej batalii”.

„Miesiąc dumy” w TVN24 GO

W TVN24 GO udostępniona została sekcja „Miesiąc dumy”, w której znajdują się zarówno premiery, jak i pozycje z biblioteki materiałów dotyczące osób LGBTQ+. Wśród premier znajdują się takie tytuły jak: reportaż Dominiki Ziółkowskiej „Życie w dragu”, opowiadający historię pięciu osób, których pasją jest bycie drag queen, #BezKitu - odcinek politycznego talk-show Radomira Wita poświęcony m.in. prawom osób LGBTQ+ w Polsce, nowy reportaż Piotra Jaconia „Wszystko o moim życiu” oraz nowe odcinki podcastu Tomasza-Marcina Wrony „Nowy lepszy świat” na temat kwestii związanych z osobami nienormatywnymi.

Widzowie znajdą także m.in. reportaż Piotra Jaconia o transpłciowych dzieciach i ich rodzicach - „Wszystko o moim dziecku” i jego rozmowy w cyklu „Bez polityki” z osobami LGBTQ+, reportaże Dominiki Ziółkowskiej o związku i życiu dwóch lekarzy - Macieja Sochy i Mateusza Wartęgi, a także dokument Pauli Przetakowskiej, którego bohaterem jest Ryszard Kisiel, zatrzymany podczas akcji „Hiacynt”, polegającej na zbieraniu materiałów o polskim środowisku LGBTQ+, w wyniku której osobom homoseksualnym w Polsce założono 11 tysięcy teczek inwigilacji.

Z kolei w HBO Max w związku z Pride Month pojawiła się specjalna sekcja LGBTQ+, w której widzowie znajdą takie filmy i seriale, jak „We’re Here”, „Bo to grzech”, „Nasza bandera znaczy śmierć”, „Euforia, „Legendy voguingu”, „Spojrzenia”, „Nuklearna rodzina”, „Hacks”, „Ktoś, gdzieś”, „I tak po prostu...”, „Sześć stóp pod ziemią”, „Biały lotos”, „Życie seksualne studentek”, „Pokolenie”, „Plotkara” (2021), „A Black Lady Sketch Show”, „Gentleman Jack’, „Betty”, „Mogę cię zniszczyć”, „Słowo na L: Generacja Q”, „Amonit”, „Rozmowy z przyjaciółmi” oraz „Obsesja Eve”.

Pokazy filmów o tematyce LGBTQ+ dla pracowników Grupy TVN

Z okazji miesiąca dumy Grupa TVN przygotowała również dla swojego zespołu wewnętrzne pokazy filmów o tematyce LGBTQ+ - m.in. nowego sezonu „Kontroli”, najnowszego odsłony reportażu Piotra Jaconia, dokumentu Dominiki Ziółkowskiej o polskiej scenie drag queen, a także programów z biblioteki Discovery+.

Ponadto pracownicy mogą uczestniczyć w interesujących dyskusjach i inspirujących spotkaniach - m.in. w wykładzie na temat języka inkluzywnego czy w panelu dyskusyjnym poświęconym tworzeniu inkluzyjnej i bezpiecznej przestrzeni dla osób ze społeczności LGBTQ+ w firmie.

We wtorek, 14 czerwca premierę będzie mieć publikacja „TRANSformacja. Dobre praktyki włączające w miejscu pracy”, której partnerem jest Grupa TVN. To pierwszy w Polsce praktyczny przewodnik dla firm i organizacji, który opisuje jak sprawić, by miejsce pracy stało się bezpieczne i przyjazne dla osób transpłciowych, w tym niebinarnych.

- Publikacja dostarcza praktycznych informacji, które zostały usystematyzowane w trzech częściach: wiedzy o transpłciowości i niebinarności, języku i praktykach inkluzywnych oraz roli pracodawców i pracodawczyń w budowaniu włączających miejsc pracy - informuje Grupa TVN. - Nad publikacją wolontaryjnie pracowały osoby sojusznicze, osoby praktykujące DEI, osoby z działów HR, osoby transpłciowe i niebinarne oraz praktycy i praktyczki z wielu organizacji, m.in. Grupy TVN - dodaje.

Rozpoczęcie współpracy z Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest zwieńczeniem podejmowanych przez Grupę TVN działań związanych z zapewnieniem różnorodnego i inkluzywnego środowiska pracy, a zarazem potwierdzeniem priorytetowego znaczenia wewnętrznej inicjatywy o nazwie MOSAIC. Projekt uruchomiono w 2020 roku z myślą o integracji i wyrównaniu szans mniejszości w kluczowych obszarach biznesu. W jego ramach zainicjowano m.in. szkolenia w zakresie nieświadomych uprzedzeń (unconscious bias), różnorodności treści, różnorodności dostawców, wpływu społecznego oraz niewykluczającej rekrutacji.

- Dołączenie do grona Sygnatariuszy Karty Różnorodności jest dla nas ważnym zobowiązaniem. Jesteśmy dumni z działań, które już zrealizowaliśmy, ale jednocześnie z przyjemnością obligujemy się do podejmowania kolejnych kroków na rzecz rozwoju Diversity, Equity & Inclusion w naszej firmie - podkreśla Rafał Mikołajczyk, dyrektor ds. komunikacji wewnętrznej i CSR w Grupie TVN.

- Włączenie się TVN w procesy wyznaczenia trendów w polityce równych szans i inkluzywności może być nie tylko zachętą dla innych pracodawców, ale i mieć ogromny wpływ na kształtowanie jakości dyskursu publicznego w kraju w tych ważnych zagadnieniach - dodaje Marzena Strzelczak, prezes i dyrektor generalny Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Grupa TVN informuje, że w spółce działa dedykowana tematyce różnorodności grupa pracownicza „Diversity & Pride”. Jej misją jest zapewnienie reprezentacji i działanie na rzecz społeczności LGBTQiA+, osób z niepełnosprawnościami, osób zagrożonych wykluczeniem ze względu na przekonania religijne czy pochodzenie etniczne oraz wszystkich, którzy mogą doświadczać wykluczenia z jakiegokolwiek innego powodu.

Dołącz do dyskusji: TVN i HBO Max angażują się w Pride Month. Specjalne sekcje w serwisach VOD i wydarzenia wewnętrzne

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl