SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bez nowego sędziego w procesie Brejza kontra Pereira

Nie będzie zmiany sędziego w procesie, jaki Samuelowi Pereirze wytoczył senator PO, Krzysztof Brejza. O zmianę wnioskował szef portalu TVP.Info, argumentując, że prowadzący proces sędzia nie dopuścił jego dowodów w procesie. Wyrok jest nieprawomocny, prawnik Pereiry prawdopodobnie go zaskarży.

Samuel Pereira, fot. Archiwum Article

O zmianę sędziego Samuel Pereira wystąpił w marcu br. - Skandaliczna sytuacja. W procesie, jaki wytoczył mi za tego twitta Krzysztof Brejza, jego pełnomocniczka Dorota Brejza i sędzia Emil Lewandowski uznali, że moje dowody należy odrzucić. Wnieśliśmy o zmianę sędziego. Proces Kafki z góry znanym wyrokiem? – argumentował.  Pełnomocniczka polityka zaznaczała już wówczas, że Pereira unikał odebrania pozwu i „ze swojej winy spóźnił się z inicjatywą dowodową”.

We wtorek Sąd Okręgowy Warszawa-Praga odrzucił wniosek o zmianę sędziego w procesie. Podczas rozprawy pełnomocniczka mec. Dorota Brejza, podkreślała, że Samuel Pereira spóźnił się z dowodami, które miał przedstawić w sądzie, o osiem miesięcy. Pełnomocnik dziennikarza z kolei podkreślał, że sąd popełnił błąd, odrzucając wnioski dowodowe, bez których nie można procedować. Chodziło m.in. o akta śledztwa w tzw. aferze fakturowej w Inowrocławiu. - Skoro Brejzy pozwały mnie za ten wpis, to dlaczego żądają odrzucenia wniosków dowodowych? Boją się przedstawienia nowych dowodów w sądzie? – napisał na Twitterze już po ogłoszeniu wtorkowego wyroku Pereira.

Senator PO Krzysztof Brejza w 2019 roku pozwał redaktora naczelnego portalu TVP.Info za – jak twierdzi w pozwie - naruszenie dóbr osobistych. Chodziło o twitta, którego Pereira napisał: „Ile pieniędzy z lewych faktur poszło na finansowanie kampanii Krzysztofa Brejzy? Niech poseł przestanie manipulować i sam o tym opowie, bo ta prawda jak oliwa, w końcu na wierzch wypłynie...”. Po decyzji sądu o niezmienianiu sędziego, Pereira ma czas by się odwołać od tej decyzji – i najprawdopodobniej tak właśnie zrobi.

Wpis na Twitterze jest też przyczyną innego pozwu, jaki Pereirze wysłała w styczniu br. prokurator Ewa Wrzosek. Powodem były wpisy, w których dziennikarz odnosił się do sprawy podsłuchów i Pegasusa. - To klasyczne zastraszanie - komentował pozew Samuel Pereira w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Bez nowego sędziego w procesie Brejza kontra Pereira

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pawel
Samuel nie daj się lemingom.
odpowiedź
User
Kris
A może reasumpcję, jak w sejmie? To już nie pierwszy przegrany jego proces i jeszcze nie wie, że za kłamstwa trzeba odpowiadać?
odpowiedź
User
magi Gersdo
Tylko sędzia Jusz...yn może zagwarantować sprzedaż/kupno za atrakcyjną cenę ha ha ha
odpowiedź