SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prognoza: W 2014 roku wzrośnie pozycja Google+, LinkedIn i MySpace - straci Foursquare

Magazyn „Forbes” przedstawił trendy, które według jego analityków zdominują świat mediów społecznościowych w 2014 roku.

W przyszłym roku ma wzrosnąć pozycja  mediów społecznościowych dla marek. „Forbes” przewiduje, że komunikacja z klientami na tym polu będzie miała kluczowe znaczenie w budowaniu zaufania oraz lojalności. Równie istotną rolę będzie pełnić marketing szeptany.

Liderem na tym polu ma być w dalszym ciągu Facebook, który aktualnie może się pochwalić 1,15 mld użytkowników w miesiącu. Wzrośnie jednak pozycja drugiego w kolejności Google+, który w okresie kwiecień - czerwiec poprawił swoje statystyki o 27 proc. i aktualnie może się pochwalić 0,5 mld użytkowników miesięcznie. Serwis Google’a ma również wpływać na algorytm wyszukiwarki, który będzie premiował witryny, których profile cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników.

Przyszły rok w social media ma również upływać pod znakiem form audiowizualnych. „Forbes” zapowiada, że podobnie jak w 2013 roku będziemy obserwować wzrost liczby udostępnianych zdjęć i materiałów wideo. Ma to w głównej mierze odbywać się na takich platformach, jak: Pinterest, Slideshare, Tumblr, Path czy Mobli. Jeśli chodzi natomiast o wideo, popularnością cieszyć się będą w szczególności Vine (serwis twórców Twittera) oraz Instagram, który oferuje taką funkcję od niedawna (więcej na ten temat).

Innymi serwisami, których znaczenie wzrośnie, mają być MySpace i LinkedIn. Pierwszy z nich ma zyskać szczególnie dzięki uruchomieniu aplikacji mobilnej. Drugi natomiast już teraz stanowi kluczowe źródło komunikacji na polu B2B, a rok 2014 tylko zwiększy jego atrakcyjność w tym aspekcie.

Zdaniem „Forbesa” zmieni się również układ sił w segmencie geolokalizacji. Oferujące tego typu funkcje Twitter, Facebook i Instagram będą się przyczyniać do spadku udział Foursquare, co jest widoczne już w tym roku.

Dołącz do dyskusji: Prognoza: W 2014 roku wzrośnie pozycja Google+, LinkedIn i MySpace - straci Foursquare

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
yyy
Że nibym myspace ma powstać z martwych?!
odpowiedź