SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rusza program Cyfrowy Powiat. 63 mln zł na cyberbezpieczeństwo samorządów

Na wsparcie rozwoju cyfrowego, wzmocnienie cyberbezpieczeństwa, do powiatów trafi ponad 63 mln zł - przewiduje program Cyfrowy Powiat, o którym poinformował sekretarz stanu ds. cyfryzacji w KPRM Janusz Cieszyński.

Fot. Cyfryzacja KPRM / TwitterArticle

Założenia programu przedstawiono w środę w Starostwie Powiatowym w Garwolinie. W wydarzeniu brał udział sekretarz stanu ds. cyfryzacji w KPRM Janusz Cieszyński.

Cyfrowy Powiat to kolejny po Cyfrowej Gminie program, który jest skierowany do samorządów w całej Polsce. "Zależy nam na tym, aby w całym kraju rozwój cyfryzacji był równomierny, aby w każdym miejscu w Polsce były równe szanse w dostępie do nowych technologii" - mówił podczas konferencji Cieszyński.

Założenia programu "Cyfrowy Powiat"

Jak wyjaśniono, Cyfrowy Powiat to konkurs grantowy dla jednostek samorządu terytorialnego na poziomie powiatów. Planowany budżet programu to 63,8 mln zł, a powiaty będą mogły wnioskować o dofinansowanie w kwocie od 100 tys. do 350 tys. zł. Wnioski można składać od 11 lipca do 9 września br.

Poinformowano, że dofinansowanie, zgodnie z zasadami konkursu, będzie można wydatkować na cztery obszary: cyfryzację biur - jednostek publicznych, jednostek podległych i nadzorowanych (z wyłączeniem placówek ochrony zdrowia); zakup sprzętu IT dla: szkół i placówek specjalnych, domów dziecka, pieczy zastępczej, domów pomocy społecznej; szkolenia dla pracowników urzędu z obszaru cyberbezpieczeństwa a także zaawansowanych usług cyfrowych; zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych.

Projekt Cyfrowy Powiat finansowany jest ze środków europejskich w ramach reakcji UE na pandemię Covid-19.

Dołącz do dyskusji: Rusza program Cyfrowy Powiat. 63 mln zł na cyberbezpieczeństwo samorządów

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AS
A jak tam afera maseczkowa i respiratorowa? Już rozliczone? Nie? To do prokuratury, sądu, a potem może nawet do więzienia, a nie na konferencje.
odpowiedź
User
DxD
Utopią pieniądze na psujące się komputery-składaki czy zawieszające się chińskie switche/routery. Niestety w przetargach często króluje najtańsze badziewie.
Wokół instytucji publicznych powstały firemki, który tylko żerują na instytucjach publicznych wyszukując luki w specyfikacjach przetargowych i sprzedając badziewie (często na podstawie sfałszowanej specyfikacji czy lewych certyfikatów). Rynek biznesowy omija je szerokim łukiem, public niestety jest zmuszony podpisywać z nimi umowy.
odpowiedź