SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polacy pomogą w zatrudnieniu ukraińskich architektów, grafików i kulturoznawców. Powstaje baza online Projektantki_ci

Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki, Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Warszawski oraz Instytut Dizajnu w Kielcach wspólnie stworzyli bazę internetową Projektantki_ci, do której można zgłaszać oferty pracy dla uciekających przed wojną architektów, projektantów i przedstawicieli branży kreatywnej z Ukrainy.

Article

Projektantki_ci to baza osób i firm z branż kreatywnych, które oferują pomoc w znalezieniu pracy osobom dotkniętym skutkami inwazji Rosji na Ukrainę. Poszukiwane formy pomocy obejmują pracę na dłuższy czas (dla osób planujących pozostanie w Polsce), pracę dorywczą (dla osób potrzebujących wsparcia i stabilizacji finansowej w czasie pobytu w Polsce), pomoc dla studentów (płatne staże) oraz pracę zdalną (dla osób, które nie chcą lub nie mogą opuścić Ukrainy, a utraciły miejsce zatrudnienia).

Informacje zostaną przekazane do instytucji, organizacji, biur i osób prywatnych w Ukrainie - w języku polskim, angielskim i ukraińskim.

Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki we współpracy z Oddziałem Warszawskim SARP oraz Instytutem Dizajnu w Kielcach będą kierować osoby poszukujące pomocy do konkretnych pracowni lub regionalnych oddziałów SARP oraz IARP.

Poszukiwana pomoc obejmuje osoby z różnym wykształceniem, wykonujące różne zawody związane z architekturą (nie tylko projektowanie architektoniczne), wzornictwem, projektowaniem graficznym, projektowaniem mebli, kulturą, itp.

Organizatorzy proszą o odpowiedzi w języku polskim i angielskim w pytaniach otwartych. Dla osób poszukujących pracy dostępny jest dodatkowy formularz na tej stronie. Link do zamieszczania ofert znajduje się tutaj.

Dołącz do dyskusji: Polacy pomogą w zatrudnieniu ukraińskich architektów, grafików i kulturoznawców. Powstaje baza online Projektantki_ci

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl