SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Eurozet wypłacił Agorze i SFS Ventures 40 mln zł dywidendy

Na walnym zgromadzeniu Eurozetu zdecydowano, że firma wypłaci swoim udziałowcom Agorze i SFS Ventures 40 mln zł dywidendy, z czego 18,15 mln zł z kapitału zapasowego.

Article

Udziałowcy Eurozetu postanowili, że na dywidendę złożył się cały zeszłoroczny zysk netto firmy w wysokości 21,85 mln zł oraz 18,15 mln zł z kapitału zapasowego pochodzącego z wcześniejszych zysków.

Dywidenda została wypłacona w zeszły czwartek.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W ub.r. Eurozet w ujęciu skonsolidowanym zanotował spadek wpływów o 18 proc. do 176,15 mln zł, a dzięki ograniczeniu kosztów o 23 proc. jego zysk netto wzrósł z 27,72 do 29,5 mln zł.

Przychody firmy z reklam radiowych i internetowych zmalały ze 195,83 do 166,01 mln zł, wpływy z loterii SMS-owych skurczyły się z 10,73 do 2,57 mln zł, a z akcji specjalnych - z 1,75 mln zł do 672 tys. zł, natomiast przychody z produkcji spotów wzrosły z 2,95 do 3,56 mln zł. Eurozet jest nadawcą Radia ZET, Antyradia, Radia Plus, Chillizet i Meloradia.

UOKiK nie pozwala Agorze przejąć większościowego pakietu Eurozetu

Na początku 2019 roku Eurozet został kupiony od Czech Media Invest przez Agorę (za 40 proc. udziałów zapłaciła 326,75 mln zł) i czeską spółkę SFS Ventures. Jesienią 2019 roku Agora poinformowała, że zgodnie z umową wspólników zamierza wykonać opcję kupna pozostałych 60 proc. udziałów Eurozetu i złożyła do UOKiK wniosek o zgodę na transakcję.

Urząd przeprowadził dwuetapowe postępowanie, obejmujące analizę rynków działania obu firm. Na początku stycznia br. prezes Urzędu Tomasz Chróstny zakazał Agorze przejęcia kontrolnego pakietu Eurozetu. W obszernym uzasadnieniu stwierdzono, że połączone firmy wspólnie z Grupą RMF stworzyłyby duopol z 70-procentowym udziałem w rynku radiowym.

Agora złożyła odwołanie od decyzji prezesa UOKiK. Spółka zaskarżyła decyzję w całości, wskazując na „rażące naruszenia przepisów prawa, jakie miały miejsce przy wydaniu tego rozstrzygnięcia”. W maju br. zarząd Agory spotkał się w tej sprawie z przedstawicielami Komisji Europejskiej.

Jesienią ub.r. Eurozet - wbrew rekomendacji swojego zarządu - wypłacił Agorze i SFS Ventures 30 mln zł dywidendy: 23,35 mln zł jednostkowego zysku netto z 2019 roku i 6,65 mln zł z kapitału zapasowego.

Dołącz do dyskusji: Eurozet wypłacił Agorze i SFS Ventures 40 mln zł dywidendy

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl