SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Reddit i Omnicom ze strategiczną umową. Wspólne działania i narzędzia marketingowe

Serwis społecznościowy Reddit oraz koncern Omnicom Media Group zawarły strategiczną umowę o partnerstwie w segmencie działań marketingowych i reklamowych. Według porozumienia klienci OMD uzyskają między innymi dedykowane narzędzia oraz wsparcie zespołu Reddita mające zapewnić optymalne dotarcie z przekazem reklamowym do użytkowników platformy społecznościowej.

Article

Reddit to platforma społecznościowa działająca w sieci od 2005 r., pozwala ona głównie na zamieszczanie przez użytkowników linków do rozmaitych treści w internecie. Obecnie największym udziałowcem firmy jest Advance Publications, spółka należąca do koncernu medialnego Conde Nast.

Według danych udostępnianych przez serwis ma on ponad 52 mln aktywnych użytkowników dziennie, miesięcznie notuje z górą 50 mld odsłon, na platformie funkcjonuje także ok. 100 tys. rozmaitych społeczności.

Czytaj także: Reddit przejmuje Dubsmasch. Chce wejść na podwórko TikToka

Reddit razem z Omnicom

Reddit czerpie swoje przychody głównie z wpływów reklamowych, jednak nie są to rekordowe kwoty. Zgodnie z danymi z 2019 r. firma zanotowała 120 mln dol. przychodów. Reddit nigdy nie przynosił zysku, natomiast w ciągu trzech lat (2014-2019) zdołał pozyskać finansowanie w kwocie przekraczającej 850 mln dol.

Czytaj także: OMD zdobyło globalny budżet mediowy AliExpress, obsługa również w Polsce

Teraz poinformowano, że Reddit zawarł strategiczne, biznesowe porozumienie o współpracy z koncernem Omnicom Media Group (OMD). To pierwsza umowa serwisu z tak dużym podmiotem działającym w segmencie marketingu i reklamy.

Zgodnie z informacjami podanymi przez partnerów klienci OMD z takich agencji jak Hearts & Science, PHD czy Resolution uzyskają dodatkowe możliwości prowadzenia na Reddit skutecznych działań.

Według zapowiedzi zespół kreatywny Reddita oraz OMD będą ściśle współpracować nad opracowaniem najlepszych strategii dla konkretnych klientów z uwzględnieniem specyfiki serwisu oraz korzystających z niego użytkowników.

W ramach współpracy Reddit odda też w ręce Omnicom dedykowane narzędzia ułatwiające m.in. szkolenia, testowanie konkretnych produktów oraz mierzenie skuteczności działań w serwisie na podstawie głębokich analiz danych dotyczących użytkowników.

Grupa reklamowa Omnicom zanotowała w 2020 roku spadek przychodów o 11,9 proc. względem 2019 roku, do 13,2 mld dolarów. Spółka liczy na poprawę wyników w II kwartale br.

Dołącz do dyskusji: Reddit i Omnicom ze strategiczną umową. Wspólne działania i narzędzia marketingowe

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl