SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Repropol może pobierać opłaty od firm monitorujących media

Repropol może rozpocząć pobieranie opłat z tytułu licencjonowania treści należących do wydawców prasy. Komisja Prawa Autorskiego zatwierdziła bowiem tabele wynagrodzeń.

Stowarzyszenie Wydawców Repropol opłaty pobierać będzie m.in. od firm specjalizujących się w sprzedawaniu tzw. prasówek instytucjom i firmom. Każda z nich będzie musiała uzyskać stosowną licencję od stowarzyszenia.

Umowy licencyjne z Repropolem mają już Newton Media, Wydawnictwo Jar e-Prasa.com czy agencja Glob. Jednak niektóre firmy dotąd unikały podpisania takich umów ze stowarzyszeniem. Chodzi głównie o Instytut Monitorowania Mediów i Press-Service. IMM uważa bowiem, że zezwolenie wydane przez resort kultury dla organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi Repropol było bezprawne. Stowarzyszenie pozwało IMM do sądu za pomówienie, ale przegrało w pierwszej instancji.

Dołącz do dyskusji: Repropol może pobierać opłaty od firm monitorujących media

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl