SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Reuters z większymi przychodami w trzecim kwartale

Thomson Reuters Corp., spółka nadrzędna agencji informacyjnej Reuters News, w trzecim kwartale br. odnotowała o 6 proc. wyższe przychody niż w tym samym okresie ub.r.

Siedziba Thomson Reuters Corp. (fot. Jason Zhang, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0)Article

Przychody Thomson Reuters Corporation wyniosły w trzech kwartałach 2021 roku 1,53 mld dol. Sama agencja Reuters News miała w tym okresie 164 mln dol. przychodów (wzrost o 6 proc. w porównaniu do ub.r.), a jej EBITDA wyniosła 25 mln dol. (wzrost o 4 proc.). Zysk operacyjny całej firmy to 282 mln dol. (spadek o 11 proc.).

„Pęd, który zaobserwowaliśmy w pierwszej połowie roku, utrzymał się w trzecim kwartale, przy czym przychody i sprzedaż przekroczyły nasze oczekiwania i były spójne w całej firmie. Ta wysoka wydajność odzwierciedla sposób, w jaki nasze produkty dopasowują się do potrzeb naszych klientów, umożliwiając im lepszą obsługę klientów w szybko zmieniającym się miejscu pracy. Pokazuje również naszą wiodącą pozycję na zdrowych i rozwijających się rynkach. Opierając się na naszych dobrych wynikach finansowych i naszym zaufaniu do trajektorii działalności przez pozostałą część roku, ponownie zwiększyliśmy nasze prognozy dotyczące przychodów na cały rok 2021”- powiedział Steve Hasker, prezes i dyrektor generalny Thomson Reuters.

Czytaj też: Alessandra Galloni nową naczelną Reutersa. Pierwsza kobieta na tym stanowisku w historii agencji

„Chociaż trzeci kwartał był kolejnym mocnym kwartałem, wciąż mamy wiele do osiągnięcia. Skupiamy się na budowaniu wiodącej firmy technologicznej opartej o treści, a nasze utalentowane zespoły nadal ambitnie dążą do tego celu. Jestem bardzo zadowolony z naszych dotychczasowych osiągnięć i wierzę, że jesteśmy w dobrej pozycji, aby wykorzystać ten rozwój w 2022 roku” - dodał Hasker.

Thomson Reuters Corp. to międzynarodowy medialny konglomerat z siedzibą w Kanadzie.

 

Dołącz do dyskusji: Reuters z większymi przychodami w trzecim kwartale

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl