SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Robert El Gendy przestaje prowadzić "Pytanie na śniadanie"

Prowadzącym "Pytanie na śniadanie" w TVP2 przestanie być Robert El Gendy - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Dziennikarz związany z Telewizją Polską od 22 lat chce skupić się na aktorstwie i pracy w redakcji sportowej. To pierwsza zmiana w porannym programie Dwójki od czasu, gdy kieruje nim Joanna Kurska.

Robert El Gendy Article

El Gendy na stałe współgospodarzem „Pytania na śniadanie” był od 2018 r. Początkowo poranny magazyn prowadził z Tamarą Gonzalez Pereą (odeszła z programu w 2020 r. W w ostatnim czasie program prowadził rzadko i nie miał stałej współprowadzącej - pojawiał się na antenie duetach z Małgorzatą Opczowską, Izabellą Krzan czy Katarzyną Cichopek.

- Z badań wynika, że widzowie "Pytanie na śniadanie" są przyzwyczajeni do stałych par, nie chcą rotacji wśród prowadzących - tak przyczynę zmiany tłumaczy nasze źródło z TVP.

Sam Robert El Gendy planuje się skupić na innych aktywnościach w Telewizji Polskiej, z którą związany jest od 22 lat. Jest prezenterem oprawy, prowadzi programy sportowe TVP i pasmo "Wstaje dzień"w TVP Info. Podczas wakacji był też gospodarzem teleturnieju „Polacy to wiedzą” emitowanego w TVP Polonia.

Jesienią będzie pracował przy relacjach z mundialu w Katarze. Chce też dalej rozwijać się aktorsko, od trzech sezonów gra bowiem w nadawanym w TVP1 serialu kryminalnym „Komisarz Alex”

Obecnie pary prowadzące „Pytanie na śniadanie” tworzą: Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski, Ida Tomaszewska i Tomasz Wolny, Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora, Izabella Krzan i Tomasz Kammel oraz Małgorzata Opczowska i Łukasz Nowicki. Czasami w roli prowadzącej pojawia się też Aleksandra Grysz.

Joanna Kurska szefową "Pytania na śniadanie"

Od 6 września szefową „Pytanie na śniadanie”, jest Joanna Kurska, żona byłego prezesa TVP Jacka Kurskiego, która zastąpiła Aleksandrę Zawłocką. -  Przestrzegając najwyższych standardów etycznych odeszłam z funkcji dyrektora programowego Telewizji Polskiej - nie chciałam pracować w telewizji, dopóki jej prezesem był mój mąż. Całe moje życie zawodowe związane jest z telewizją - to moja pasja i kompetencja. W nowej sytuacji przyjęłam więc propozycję pracy przedstawioną mi przez prezesa TVP i cieszę się, że pokieruję jednym z najważniejszych programów TVP2 - powiedziała Kurska portalowi Wirtualnemedia.pl.

W pierwszym półroczu 2022 roku średnia oglądalność „Pytania na śniadanie” w TVP2 wyniosła 385 tys. osób przy 7,50 proc. udziału w rynku telewizyjnym w grupie 4+ - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

W ub.r. przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Robert El Gendy przestaje prowadzić "Pytanie na śniadanie"

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl