SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Roy Perticucci nowym prezesem Allegro

Z początkiem września br. stanowisko prezesa i nowego członka zarządu Allegro zgodnie z zapowiedziami objął Roy Perticucci. Zastąpił Francoisa Nuytsa, który z końcem sierpnia br. odszedł z firmy.

Article

Od 1 września br. stanowisko prezesa i nowego członka zarządu Allegro zgodnie z zapowiedziami objął Roy Perticucci.

“Będę chciał się dalej koncentrować na naszych klientach (zarówno konsumentach jak i sprzedawcach), by budować coraz silniejszy marketplace w samym sercu Europy” - napisał Perticucci na LinkedIn.

Na stanowisku tym zastąpił Francoisa Nuytsa, który odszedł z firmy z końcem sierpnia br.

Roy Perticucci posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu międzynarodowymi przedsiębiorstwami e-commerce, jak również duże osiągnięcia w budowaniu międzynarodowych organizacji.

W latach 2013-2020 zarządzał europejskimi operacjami oraz logistyką w firmie Amazon, równocześnie przez pewien czas odpowiadając za te same obszary w Ameryce Północnej. Wcześniej pełnił wysokie funkcje w innych dużych przedsiębiorstwach sektora handlowego, włączając w to Ahold (Albert.nl), Dixon’s oraz Tesco w Europie. Jako development director, a później operations director w Tesco.com nadzorował rozwój największej na świecie platformy zakupów z dostawą do domu w czasie jej gwałtownego wzrostu. Jego wkład obejmował również uruchomienie pierwszego w firmie "dark store”, Wine Warehouse, a także dostawcy usług internetowych Tesco.net.

Karierę zawodową rozpoczynał jako programista w Accenture w Mediolanie, a potem jako konsultant w Boston Consulting Group w Monachium.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W pierwszym kwartale br. grupa Allegro przy wzroście przychodów o 15,1 proc. do 1,393 mld zł zanotowało spadek zysku netto z 269,6 do 166,9 mln zł, przesądziły o tym mocno rosnące wydatki na dostawy i pracowników. Firma obniżyła prognozy dotyczące swojego organicznego wzrostu w br., tłumacząc to wysoką inflacją.

Allegro
autor:
2022-09-07

Dołącz do dyskusji:

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl