SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Samuel Pereira chce zmiany sędziego w procesie, który wytoczył mu Krzysztof Brejza

Szef portalu Tvp.info Samuel Pereira poinformował, że wniósł o zmianę sędziego w procesie o naruszenie dóbr osobistych, który wytoczył mu senator KO Krzysztof Brejza. „Uznali, że moje dowody należy odrzucić” - wyjaśnił. Pełnomocniczka polityka Dorota Brejza zaznacza, że Pereira unikał odebrania pozwu i „ze swojej winy spóźnił się z inicjatywą dowodową”.

Samuel Pereira (YouTube/TVP Info)Article

Senator KO Krzysztof Brejza w 2019 roku pozwał redaktora naczelnego portalu Tvp.info Samuela Pereirę za naruszenie dóbr osobistych. Chodziło o słowa, które Pereira napisał na Twitterze: „Ile pieniędzy z lewych faktur poszło na finansowanie kampanii Krzysztofa Brejzy? Niech poseł przestanie manipulować i sam o tym opowie, bo ta prawda jak oliwa, w końcu na wierzch wypłynie...”.

Proces w sprawie ruszył w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga. W piątek Pereira tweetował: „Skandaliczna sytuacja. W procesie, jaki wytoczył mi za tego tweeta Krzysztof Brejza, jego pełnomocniczka Dorota Brejza i sędzia Emil Lewandowski uznali, że moje dowody należy odrzucić. Wnieśliśmy o zmianę sędziego. Proces Kafki z góry znanym wyrokiem?”.

Szef portalu TVP.info przytoczył tweeta, w którym zarzucił Brejzie finansowanie kampanii pieniędzmi z „lewych faktur”. Pełnomocniczka i żona Brejzy, Dorota Brejza stwierdziła, że tweet jest „dalszym powielaniem naruszania dóbr osobistych” senatora. I dodała, że Pereira „unikał odbioru korespondencji [z pozwem – red.] i ukrywał się przed komornikiem”.

„Ze swojej winy spóźnił się z inicjatywą dowodową aż o 8 miesięcy. Zgodnie z kpc [Kodeks prawa cywilnego – red.] dowody spóźnione POMIJA się” - zaznaczyła prawniczka.

Wcześniej Dorota Brejza pisała, że Pereira przez dwa lata unikał odebrania korespondencji, m.in. ukrywając się w wannie. Sprawa dotyczyła innego pozwu Brejzy przeciwko Pereirze – chodziło o SMS-y z telefonu polityka, które TVP miała jego zdaniem bezprawnie pozyskać i publikować w zmanipulowany sposób.

Dołącz do dyskusji: Samuel Pereira chce zmiany sędziego w procesie, który wytoczył mu Krzysztof Brejza

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zbynio
Zgadzam się. Jakiegoś usłużnego mu dajcie!
odpowiedź
User
Tomek
Wybranego przez Ziobre.
odpowiedź
User
miruś
Zgadzam się. Jakiegoś usłużnego mu dajcie!
odpowiedź