SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wpływy Shopera 50 proc. w górę, 6,5 mln zł zysku EBITDA

Shoper szacuje, że skorygowana jednostkowa EBITDA spółki wyniosła w II kw. 2021 roku 7,5 mln zł wobec 5,9 mln zł przed rokiem, co oznacza wzrost rdr o 27 proc. - podała spółka w komunikacie. Przychody ze sprzedaży wzrosły w tym czasie do 17,5 mln zł z 11,6 mln zł przed rokiem.

Article

Zgodnie z szacunkami, EBITDA w II kw. wyniosła 6,5 mln zł, wobec 5,1 mln zł w drugim kwartale 2020, a zysk brutto 15,2 mln zł wobec 4,6 mln zł.

Shoper wskazał, że na wysokość zysku brutto miało wpływ zdarzenie jednorazowe tj. finalne rozliczenie inwestycji w rosyjską spółkę InSales RUS w wysokości 10,2 mln zł. Zysk brutto z wyłączeniem zdarzenia jednorazowego, wyniósłby w drugim kwartale 2021 r. 5 mln zł wobec 4,6 mln zł rok wcześniej.

Półroczne wpływy Shopera wzrosły o 59 proc.

W całym I półroczu przychody ze sprzedaży Shopera wzrosły do 33,3 mln zł z 20,9 mln zł przed rokiem, skorygowana EBITDA zwiększyła się do 15,4 mln zł z 10,7 mln zł, EBITDA do 12,9 mln zł z 9,1 mln zł, a zysk brutto do 20,9 mln zł z 7,6 mln zł.

Z wyłączeniem rozliczenia inwestycji w rosyjską spółkę InSales RUS, zysk brutto wyniósłby w I półroczu 10,7 mln zł.

Spółka podała również, że wartość sprzedanych towarów w sklepach internetowych opartych o platformę Shoper wyniosła w I półroczu 2,5 mld zł wobec 1,8 mld zł w pierwszym półroczu 2020 roku (wzrost o 41 proc.), natomiast w samym II kwartale – 1,3 mld zł wobec 1 mld zł rok wcześniej.

- Wartość sprzedanych towarów (GMV) dla ostatnich 12 miesięcy (LTM) wyniosła na koniec drugiego kwartału 2021 r. 4,7 mld zł wobec 3,0 mld zł (wzrost o 56 proc.) na koniec drugiego kwartału 2020 - podano w komunikacie.

- Wyniki finansowe są odzwierciedleniem solidnej pracy, którą wspólnie wykonujemy z małymi i średnimi firmami w zakresie rozwoju handlu internetowego. Mamy dobre rozumienie ich potrzeb i oczekiwań oraz chętnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Dynamika wzrostu GMV na platformie Shoper była bardzo wysoka co kolejny raz pokazuje potencjał rozwoju tkwiący w segmencie MŚP. Na pozostałą część roku patrzymy z optymizmem - kontynuujemy inwestycje związane z rozwojem oferty usług ecommerce i pozyskaniem kolejnych specjalistów ecommerce - komentuje Marcin Kuśmierz, prezes Shopera.

Shoper od ponad miesiąca na giełdzie

Publikacja raportu spółki Shoper za pierwszą połowę br. planowana jest na 23 września.

W pierwszej połowie lipca Shopera zadebiutował na warszawskiej giełdzie, w ofercie pierwotnej sprzedano jego akcje za 363 mln zł. Głównym akcjonariusze firmy jest V4C Poland Plus Fund, ma walory stanowiące 24,86 proc. kapitału. W zeszły piątek na koniec sesji za akcję spółki płacono 63 zł, co daje kapitalizację w wysokości 1,79 mld zł.

Dołącz do dyskusji: Wpływy Shopera 50 proc. w górę, 6,5 mln zł zysku EBITDA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl