SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Shoper wycenia się maksymalnie na 363 mln zł, na sprzedaż 27 proc. akcji

Oferta publiczna Shoper obejmie do 7.731.628 istniejących akcji (27,1 proc.) oferowanych po cenie maksymalnej na poziomie 47 zł za akcję. Przy tej cenie wartość oferty wynosi 363 mln zł - podała spółka w komunikacie prasowym.

Marcin Kuśmierz, prezes ShoperaArticle

Shoper, właściciel platformy e-commerce do prowadzenia sklepów internetowych oferowanej w modelu SaaS (Software as a Service), opublikował w poniedziałek prospekt związany z ruszającą w poniedziałek publiczną ofertą sprzedaży akcji.

Zapisy dla inwestorów indywidualnych prowadzone będą w dniach 22-28 czerwca. Budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych nastąpi w dniach 21-29 czerwca. 29 czerwca nastąpi publikacja ostatecznej ceny i liczby akcji sprzedawanych.

Od 30 czerwca do 2 lipca odbędą się zapisy dla inwestorów instytucjonalnych. 5 lipca mogą być składane ewentualne zapisy przez inwestorów zastępczych i ma nastąpić przydział akcji. Giełdowy debiut planowany jest około 9 lipca.

Oferującymi akcje są aktualni akcjonariusze spółki, tj. fundusz private equity V4C Poland Plus Fund S.C.A. SICAV FIAR, Modhaus, KFF Sarl, Krzysztof Krawczyk oraz Rafał Krawczyk.

Akcjonariusze sprzedający oraz spółka zobowiązali się do niesprzedawania lub nieemitowania akcji spółki przez okres 360 dni po ofercie.

Menadżerami oferty są mBank, BM PKO BP oraz Wood&Company Financial Services.

Shoper obsługuje 21 tys. e-sklepów

Z rozwiązań Shopera korzysta ponad 21 tys. sklepów, w tym około 17 tys. klientów bezpośrednich, którzy w ciągu 12 miesięcy zakończonych 31 marca 2021 r. wygenerowali niemal 4,5 mld zł GMV. Pozostałe 4 tys. sklepów zostało sprzedanych w formule private label przez partnerów spółki. Z usług Shoper korzystają m.in. Wawel, Kanał Sportowy, Pat&Rub, Kruger&Matz, Agencja Mienia Wojskowego.

- Nasza strategia zakłada dalszy dynamiczny wzrost skali działalności, który będzie możliwy zarówno dzięki pozyskiwaniu nowych użytkowników, jak i zwiększaniu przychodów z dotychczasowej bazy klientów. Naszą przewagą jest mocna pozycja rynkowa i bogata oferta usług dodatkowych rozliczanych w modelu pay-as-you-grow, które pomagają e-sklepom efektywnie zwiększać sprzedaż. Dzięki temu możemy rosnąć razem z klientami" - powiedział cytowany w komunikacie prezes Shoper Marcin Kuśmierz, prezes zarządu Shoper.

W pierwszym kwartale br. przychody Shopera zwiększyły się rok do roku o 71 proc. do 15,81 mln zł. Obecnie liczba klientów bezpośrednich wynosi już 15,8 tys., w ub.r. wygenerowali oni na swoich platformach 4 mld zł sprzedaży (87 proc. więcej niż rok wcześniej). Do tego dochodzi 4,8 tys. klientów obsługiwanych przez partnerów.

Kwartalny zysk operacyjny Shopera poszedł w górę z 3,27 do 5,54 mln zł, zysk netto - z 2,36 do 4,55 mln zł, a marża zysku netto - z 25,6 do 28,8 proc.

- Tak silna pozycja to efekt ponad 15 lat budowy kompleksowej oferty dla e-sklepów. Dzięki temu pomagamy nie tylko prowadzić sprzedaż, ale i efektywnie ją zwiększać. Co ważne, coraz większa część naszych przychodów generowana jest w modelu pay-as-you-grow, dzięki któremu rośniemy wraz z klientami, a model SaaS umożliwia generowanie wyższych marż, wraz ze wzrostem przychodów - skomentował Marcin Kuśmierz.

W 2020 roku Shoper zwiększył sprzedaż do 46,9 mln zł z 27,9 mln zł w 2019 roku, zysk operacyjny do 16,7 mln zł z 5,4 mln zł, a zysk netto do 12,5 mln zł z 3,9 mln zł

Dołącz do dyskusji: Shoper wycenia się maksymalnie na 363 mln zł, na sprzedaż 27 proc. akcji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl