SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sony: nowe słuchawki bezprzewodowe WH-1000XM4 z systemem redukcji hałasu (wideo)

Firma Sony zapowiedziała wprowadzenie na rynek słuchawek WH-1000XM4, będących 4. generacją bezprzewodowych słuchawek nausznych z systemem redukcji hałasu z rodziny Sony 1000X.

Article

Jak zapewnia Sony, nowe słuchawki WH-1000XM4 redukują hałas lepiej niż wszystkie poprzednie modele, skuteczniej osłabiając dźwięki o średniej i wysokiej częstotliwości.

Technologia dwóch czujników hałasu wykorzystuje po dwa mikrofony na każdym z nauszników, by przechwytywać hałasy z otoczenia i kierować odpowiednie dane do procesora redukcji hałasu QN1 HD. Z kolei nowy układ SoC (System on Chip) Bluetooth Audio wykrywa i koryguje parametry muzyki i hałasu ponad 700 razy na sekundę. Procesor redukcji hałasu QN1 HD stosuje nowy algorytm, by zapewnić redukcję hałasu w czasie rzeczywistym.

Technologia Edge-AI system DSEE Extreme

Oparty na technologii Edge-AI system DSEE Extreme dokładniej rekonstruuje dźwięki tracone podczas kompresji cyfrowej. Edge-AI analizuje muzykę w czasie rzeczywistym i rozpoznaje instrumentację, gatunek muzyczny i indywidualne cechy utworu, a następnie przywraca wysokie częstotliwości zanikające przy kompresji.

Słuchawki Sony WH-1000XM4 są zgodne z technologią 360 Reality Audio: nowym źródłem przeżyć muzycznych uzyskiwanych w połączeniu ze smartfonem z systemem Android lub iPhonem z zainstalowaną aplikacją partnerskiego serwisu streamingowego. W przypadku użycia słuchawek WH-1000XM4 i aplikacji "Sony | Headphones Connect" można ponadto wytworzyć przestrzeń dźwiękową dostosowaną do indywidualnych cech słuchacza.

Inteligentna funkcja Adaptive Sound Control w słuchawkach WH-1000XM4 dostosowuje ustawienia dźwięków z otoczenia do lokalizacji i aktywności słuchacza. Z upływem czasu funkcja ta zaczyna rozpoznawać często odwiedzane miejsca, takie jak biuro, siłownia, ulubiona kawiarnia itp., i dostosowuje dźwięk do sytuacji. Często odwiedzane miejsca i preferowane ustawienia można zdefiniować w aplikacji "Sony | Headphones Connect App". Zmiana otoczenia będzie wówczas powodowała automatyczną zmianę ustawień dźwięków otoczenia.

Speak-to-Chat

Nowością w słuchawkach Sony WH-1000XM4 jest funkcja "Speak-to-Chat". Umożliwia ona krótką rozmowę bez zdejmowania słuchawek. Kiedy użytkownik zacznie mówić, słuchawki automatycznie rozpoznają jego głos, wstrzymują odtwarzanie muzyki i przepuszczają dźwięki z otoczenia, umożliwiając rozmowę. Odtwarzanie jest wznawiane po 30 sekundach od zakończenia rozmowy. Słuchawki można też przełączyć w tryb dźwięków otoczenia, pozwalający wysłuchać komunikatu lub zamienić z kimś dwa słowa. W tym celu wystarczy przyłożyć rękę do nausznika — powoduje to błyskawiczne zmniejszenie głośności i przepuszczenie dźwięków z zewnątrz.

Aby zapobiec wyładowaniu akumulatora, słuchawki WH-1000XM4 wykrywają także, czy są używane. Wbudowany czujnik zbliżeniowy i dwa czujniki przyspieszenia automatycznie zatrzymują odtwarzanie po zdjęciu słuchawek. Kiedy użytkownik z powrotem je założy, muzyka zacznie grać na nowo.

Precise Voice Pickup

W słuchawkach WH-1000XM4 zastosowano także nową technologię "Precise Voice Pickup". Optymalizuje ona wykorzystanie pięciu wbudowanych mikrofonów, by zapewnić czystość głosu podczas rozmów przez telefon i używania funkcji Speak-to-Chat.

Nowe słuchawki Sony mogą być połączone z dwoma urządzeniami Bluetooth równocześnie i automatycznie przełączać się na dzwoniący telefon. Aktywne urządzenie można też zmienić samodzielnie poprzez dotknięcie przycisku. Słuchawki są wyposażone w technologie NFC i Bluetooth, a ich akumulator wystarcza na maks. 30 godz. słuchania. Dzięki funkcji szybkiego ładowania, 10-minutowe ładowanie wystarczy na maks. 5 godz. odtwarzania bezprzewodowego.

Ponadto słuchawki WH-1000XM4 obsługują funkcję Google Fast Pair. Pozwala ona odszukać pozostawione urządzenie dzięki odtwarzaniu dźwięku kontrolnego lub poprzez sprawdzenie ich ostatniej znanej lokalizacji w aplikacji Google "Znajdź moje urządzenie" na smartfonie.

Najnowszy model słuchawek Sony ma takie same funkcje panelu dotykowego jak jego poprzednik. Jest też zoptymalizowany do współpracy z Asystentem Google i asystentem Amazon Alexa.

Cena 1600 zł

Słuchawki bezprzewodowe Sony WH-1000XM4, w wersji czarnej i srebrnej, trafią do sprzedaży w sierpniu 2020 r. W Polsce mają kosztować ok. 1600 zł.

Dołącz do dyskusji: Sony: nowe słuchawki bezprzewodowe WH-1000XM4 z systemem redukcji hałasu (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl