SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Przyjaciółka” liderem sprzedaży, „Pani Domu” wyprzedziła „Naj”

W sierpniu br. liderem sprzedaży wśród dwutygodników poradnikowych była „Przyjaciółka”. Prawie wszystkie tytuły odnotowały spadki, a najwięcej stracił „Naj”. Zyskała tylko „Pani Domu” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Średnia sprzedaż ogółem „Przyjaciółki” (Wydawnictwo Bauer; do czerwca br. - Edipresse Polska) w sierpniu 2019 roku wyniosła 152 964 egz. i w porównaniu do sierpnia 2018 roku zmniejszyła się o 10,10 proc. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Druga była „Tina” (Wydawnictwo Bauer), której średni wynik w analizowanym okresie zmniejszył się o 17,51 proc. do 89 407 egz.

Oczko niżej uplasowała się „Pani Domu” (Wydawnictwo Bauer; do czerwca - Edipresse Polska), która awansowała z czwartej lokaty. Średnia sprzedaż ogółem tego pisma wyniosła 61 395 egz., po wzroście o 2,90 proc. - jedynym w zestawieniu.

Na czwartą lokatę spadł dwutygodnik „Naj” (Wydawnictwo Bauer). W badanym miesiącu ten dwutygodnik sprzedawał się średnio w liczbie 55 041 egz., notując największą stratę w zestawieniu - wynoszącą 21,93 proc.

W sierpniu br. w porównaniu do lipca br. prawie wszystkie tytuły odnotowały wzrosty, a najwięcej zyskał „Naj” - było to 6,17 proc.

Jedyny spadek, wynoszący 1,37 proc., miała „Tina”.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Dołącz do dyskusji: „Przyjaciółka” liderem sprzedaży, „Pani Domu” wyprzedziła „Naj”

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl