SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wszystkie miesięczniki poradnikowe na minusie w I kwartale. „Kobieta i Życie” najchętniej kupowana

W pierwszym kwartale br. pozycję lidera sprzedaży ogółem wśród miesięczników poradnikowych zajęła „Kobieta i Życie”. Wszystkie tytuły zanotowały spadki sprzedaży, a najwięcej straciła „Olivia” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Jak wynika z danych Polskich Badań Czytelnictwa „Audyt ZKDP”, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl, średnia sprzedaż ogółem „Kobiety i Życia” (Wydawnictwo Bauer) w pierwszym kwartale 2020 roku wyniosła 237 793 egz. Względem pierwszego kwartału 2019 roku zmniejszyła się o 9,43 proc.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Drugi był „Poradnik 50+” (Wydawnictwo Bauer). Jego sprzedaż ogółem w pierwszym kwartale br. wyniosła 226 921 egz. (spadek o 4,67 proc.). Miesięcznik wydawany jest już od sierpnia 2017 roku, ale dopiero od zeszłego roku jest kontrolowany przez ZKDP.

Podium uzupełnia miesięcznik „Dobre Rady” (Grupa Burda), który awansował z czwartej lokaty. Wynik tytułu uplasował się na poziomie 170 176 egz., po spadku o 5,58 proc.

Największy spadek, wynoszący 20,13 proc. do 54 125 egz., odnotowała „Olivia” (Wydawnictwo Bauer). Tytuł w zestawieniu był ostatni.

„Kobiety i Życia” zyskała w marcu

W marcu 2020 roku sprzedaż ogółem lidera, czyli „Kobiety i Życia”, wyniosła 274 196 egz., po wzroście względem marca 2019 roku o 4,02 proc. - największym w zestawieniu.

Podium uzupełniają: „Poradnik 50+” (243 796 egz.; w dół o 3,70 proc.), i „Świat Kobiety”, który awansował z czwartej lokaty (185 595 egz.; + 0,43 proc.).

W tym ujęciu najwięcej stracił „Poradnik Domowy” (Wydawnictwo Bauer; do niedawna Edipresse Polska) - było to 31,65 proc. do 120 914 egz. Miesięcznik spadł z piątego na szóste miejsce.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Dołącz do dyskusji: Wszystkie miesięczniki poradnikowe na minusie w I kwartale. „Kobieta i Życie” najchętniej kupowana

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl