SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Kobieta i Życie” najchętniej kupowanym miesięcznikiem w 2019 roku, „Poradnik 50+” na drugim miejscu

W 2019 roku liderem średniej sprzedaży ogółem wśród wszystkich miesięczników była „Kobieta i Życie”, a na drugim miejscu zadebiutował „Poradnik 50+” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Jak wynika z danych Polskich Badań Czytelnictwa „Audyt ZKDP” opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl, średnia sprzedaż ogółem „Kobiety i Życia” (Wydawnictwo Bauer) w 2019 roku wyniosła 258 249 egz. W porównaniu do 2018 roku zmniejszyła się o 16,11 proc.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Drugie miejsce zajął „Poradnik 50+” (Wydawnictwo Bauer). Jego średnia sprzedaż ogółem wyniosła 217 980 egz. Miesięcznik ten wydawany jest już od sierpnia 2017 roku, ale dopiero od zeszłego roku jest kontrolowany przez ZKDP.

Podium uzupełniają „Dobre Rady” (Grupa Burda). Średni wynik tego magazynu uplasował się na poziomie 195 716 egz., po spadku o 1,27 proc.

Ogółem w pierwszej dziesiątce zestawienia aż sześć pozycji zajęły magazyny poradnikowe dla kobiet. Ponadto w top 10 znalazły się dwa tytuły luksusowe oraz po jednym miesięczniku yellow i ogrodniczym.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Dołącz do dyskusji: „Kobieta i Życie” najchętniej kupowanym miesięcznikiem w 2019 roku, „Poradnik 50+” na drugim miejscu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl