SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Poradnik 50+” nowym liderem, wyprzedził „Kobietę i Życie” (top 79)

W styczniu br. pozycję lidera sprzedaży ogółem wśród wszystkich miesięczników poradnikowych zajął „Poradnik 50+”, który wyprzedził „Kobietę i Życie” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Jak wynika z danych Polskich Badań Czytelnictwa „Audyt ZKDP”, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl, sprzedaż ogółem „Poradnika 50+” (Wydawnictwo Bauer) w styczniu 2020 roku wyniosła 229 593 egz. Względem stycznia 2019 roku zmniejszyła się ona o 0,96 proc. Tytuł na pozycję lidera awansował z miejsca drugiego.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Na drugą lokatę spadła „Kobieta i Życie” (Wydawnictwo Bauer). Sprzedaż ogółem miesięcznika w styczniu br. wyniosła 206 430 egz., po spadku o 15,29 proc.

Podium uzupełnia miesięcznik „Dobre Rady” (Grupa Burda). Wynik tego tytułu uplasował się na poziomie 183 167 egz., po wzroście o 15,64 proc. - jedynym w zestawieniu.

Ogółem w pierwszej dziesiątce zestawienia aż siedem pozycji zajęły magazyny poradnikowe dla kobiet. Ponadto w top 10 znalazło się po jednym tytule luksusowym, yellow i ogrodniczym.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Dołącz do dyskusji: „Poradnik 50+” nowym liderem, wyprzedził „Kobietę i Życie” (top 79)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl