SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Stopklatka na plusie w 2019 roku, niecały milion zł zysku

Ze wstępnych wyników Stopklatki SA - spółki z Grupy Kino Polska TV - wynika, że zanotowała ona zysk netto na poziomie 0,9 mln zł wobec straty na poziomie 3,3 mln zł rok wcześniej.

Stopklatka SA, która jest spółką z Grupy Kino Polska TV miała wypracować zysk netto w wysokości 0,9 mln zł, w porównaniu do straty na poziomie 3,3 mln zł rok wcześniej. Ze wstępnych danych, jakie opublikowała spółka wynika także, że jej przychody wzrosły o 9,5 proc. do poziomu 30 mln zł. Wyniki mają być zgodne z oczekiwaniami zarządu.

- Pozytywne wyniki Stopklatki są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Dobra oferta programowa kanału Stopklatka pozwala zwiększać oglądalność i przychody z reklam. Na pozytywny wynik w całym 2019 r. złożył się także efekt synergii po włączeniu Stopklatki do Grupy Kino Polska TV - komentuje Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV SA i Stopklatka SA.

Stopklatka poda pełne wyniki finansowe za cały 2019 roku 19 marca 2020 roku. Tego samego dnia zostaną zaprezentowane roczne wyniki finansowe Grupy Kino Polska TV. Na razie ze wstępnych danych wynika zatem, że Stopklatka SA notowała wyraźny wzrost przychodów reklamowych. Według zarządu ma być to rezultatem „bardziej efektywnego wykorzystania treści programowych”. Wzrost przychodów ma być także wynikiem zwiększenia sprzedaży z akcji specjalnych i sponsoringu.

Stopklatka jest konsolidowana w wynikach Grupy Kino Polska TV od III kwartału 2018 roku. Włączenie spółki w struktury Grupy miało pozwolić na wypracowanie oszczędności z zakresu zakupu treści, kosztów wynagrodzeń i działań marketingowych.

Zmiana nazwy kanału

W piątek, 20 grudnia 2019 roku filmowo-serialowy kanał Stopklatka TV zmieni nazwę na Stopklatka. Tego samego dnia widzowie zobaczą nową oprawę audiowizualną oraz zmodyfikowany logotyp stacji.

Stopklatka w 2019 roku zanotowała 0,96 proc. udziału w rynku oglądalności w porównaniu do 0,91 proc. w 2018 roku wśród widzów w grupie komercyjnej.

Stopklatka SA jest nadawcą kanału filmowo-serialowego Stopklatka, który prezentuje kino światowe i polskie: od hollywoodzkich hitów, przez filmy nagradzane na festiwalach, aż po klasykę kina akcji. Na antenie znaleźć można również seriale oraz stałe pasma dokumentalne. Spółka Stopklatka SA notowana jest na rynku NewConnect. Od III kwartału 2018 roku wchodzi w skład Grupy Kino Polska TV, która kontroluje 99,62 proc. udziałów Stopklatki.

Natomiast Kino Polska TV SA dystrybuuje kanały: Kino Polska, Stopklatka, Kino Polska Muzyka, Zoom TV, filmowe Kino TV, FilmBox Premium HD, FilmBox Extra HD, FilmBox Action, FilmBox Family i FilmBox ArtHouse oraz tematyczne DocuBox HD, FightBox HD, FunBox UHD, Fast&FunBox HD, 360 Tunebox, FashionBox HD, Gametoon HD, Erox HD i Eroxxx HD.

Dołącz do dyskusji: Stopklatka na plusie w 2019 roku, niecały milion zł zysku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl