SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W SDP ruszył klub historyczny, będzie dyskutował m.in. o stratach wojennych Warszawy na rzecz Niemców

Zarząd główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich powołał klub historyczny, jego pomysłodawczynią jest Hanna Budzisz z zarządu warszawskiego oddziału SDP. Pierwszymi tematami dyskusji klubu mają być zagrabienie dóbr przez Niemców zaraz po upadku Powstania Warszawskiego oraz działalność patriotyczna pianisty Artura Rubinsteina.

Krzysztof Skowroński, prezes SDP i Radia Wnet Article

Pomysł powołania klubu historycznego poparło 30 członków Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Na zeszłotygodniowym posiedzeniu uchwałę powołującą klub przyjął zarząd SDP.

W założeniach klubu historycznego podkreślono, że będzie on „pokazywać prawdziwą historię naszej Ojczyzny”.

- Ostatnio nasze dzieje są przedstawiane w negatywnym świetle i niejednokrotnie zakłamywane. Szarga się naszych bohaterów narodowych, gdyż dominuje pokazywanie historii z punktu widzenia orientacji politycznej. Chcemy dyskutować nad tymi odmiennymi spojrzeniami na nasze dzieje, pokazywać najnowsze ustalenia, docierać do prawdy historycznej - opisano.

- Dążyć będziemy do wzbogacania wiedzy historycznej, organizując spotkania i dyskusje problemowe. Mamy w planie  także organizowanie konferencji historycznych i nawiązywanie współpracy z instytucjami historycznymi - wyliczono.

Spotkania klubu historycznego SDP mają odbywać się w ostatni czwartek każdego miesiąca, pierwsze zaplanowano na marzec.

Zaznaczono, że wśród najbliższych tematów nowo powołanego klubu będą Straty Warszawy” („czyli o dobrach zagrabionych i wywiezionych  przez Niemców po upadku Powstania Warszawskiego” - opisano), oraz działalność patriotyczna Artura Rubinsteina („z okazji przypadających w tym roku rocznic 135. urodzin i  40. śmierci pianisty”).

Obecny zarząd główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich został powołany w październiku ub.r., na prezesem został wybrany Krzysztof Skowroński, dla którego to czwarta kadencja na tym stanowisku.

W pierwszej połowie listopada z zarządu SDP odeszła Agnieszka Borowska - przez wiele lat dziennikarka, a obecnie rzeczniczka prasowa Ministerstwa Sprawiedliwości - o co zaapelowało do niej ośmioro innych członków zarządu. Borowska wytknęła Krzysztofowi Skowrońskiemu, że w wyborach do władz warszawskiego oddziału SDP poparł Piotra J., który niedługo wcześniej usłyszał zarzuty oszustwa.

Dołącz do dyskusji: W SDP ruszył klub historyczny, będzie dyskutował m.in. o stratach wojennych Warszawy na rzecz Niemców

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl