SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

T-Mobile wprowadza Border Steering. Nie będzie przypadkowego przełączania sieci przy granicy

T-Mobile wprowadził darmową usługę o nazwie Border Steering. Rozwiązanie blokuje przełączenia do obcych operatorów na terenach położonych blisko granicy państwa i związanych z tym większych kosztów połączeń.

Article

T-Mobile Polska uruchomił w 2021 r. kilka nowych rozwiązań i usług. Ostatnim przykładem było udostępnienie na początku grudnia ub.r. nowego serwisu „Mój T-Mobile” do zarządzania kontem użytkownika korzystającego z usług abonamentu operatora.

Bez pomyłek przy granicy

Teraz telekom wprowadził do swojej oferty rozwiązanie o nazwie Border Steering. Jest to metoda przeciwdziałania logowaniu się użytkowników przebywających w strefach przygranicznych do zagranicznych sieci.

W praktyce oznacza to, że gdy klient T-Mobile znajdzie się blisko granicy, a jego telefon spróbuje zalogować się do sieci operatora zagranicznego, próby przelogowania będą przez kilka minut odrzucane właśnie przez usługę Border Steering. W tym czasie klient będzie utrzymywany w sieci T-Mobile oraz otrzyma SMS informujący o tej sytuacji.

Dzięki temu użytkownik zyska czas na ewentualną zmianę ustawień wyboru sieci (wyłączenie roamingu lub ustawienie manualnie operatora) i tym samym uniknięcie niechcianego logowania do sieci zagranicznego operatora oraz ponoszenia nieoczekiwanych kosztów za połączenia bądź zużycie pakietu danych w sieci zagranicznej.

Według zapowiedzi po kilku minutach powtarzających się prób przelogowania, lub gdy sygnał sieci macierzystej przestanie być dostępny, np. z uwagi na przekroczenie granicy, usługa umożliwi przelogowanie telefonu, jeśli pozwalają na to ustawienia użytkownika.

Zdaniem operatora od teraz spędzanie urlopu, np. w czasie ferii zimowych w górach lub nad morzem, na terenach przygranicznych będzie bezpieczniejsze i bardziej komfortowe. Usługa Border Steeringu jest darmowa dla wszystkich klientów sieci T-Mobile Polska.

Czytaj także: Sąd kolejny raz zajmie się karą UOKiK dla T-Mobile za podwyżkę abonamentu

Dołącz do dyskusji: T-Mobile wprowadza Border Steering. Nie będzie przypadkowego przełączania sieci przy granicy

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl