SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja Republika: Stankowski, Kożuszek, Lizniewicz i Gociek w nowych programach

Z początkiem października Telewizja Republika wprowadza jesienną ramówkę. Pojawią się w niej nowe programy, m.in. „Ostry Dyżur Prawniczy” Adriana Stankowskiego, „Codzienna *****burza” Macieja Kożuszka, „Republika na Zielono” Jacka Lizniewicza i „Polska Zmiana” Piotra Goćka.

Article

W „Ostrym Dyżurze Prawniczym” Adrian Stankowski z gośćmi, przede wszystkim prawnikami, będzie w prosty, przejrzysty sposób opowiadał o przepisach, m.in. wprowadzonych niedawno dla przedsiębiorców w związku z epidemią. Program będzie emitowany w piątki o godz. 17:40. Wiosną br. Stankowski prowadził w stacji cykl „Ponad prawem” o osobach poszkodowanych przez wymiar sprawiedliwości.

Inną nowością w jesiennej ramówce Telewizji Republika jest program satyryczny Macieja Kożuszka „Codzienna *****burza”. Gospodarz z przymrużeniem oka będzie relacjonował, czym żyje internet, m.in. przedstawił memy. Magazyn będzie można oglądać od poniedziałku do czwartku w godz. 19.35.

W cyklu przyrodniczym „Republika na Zielono”, emitowanym w soboty, Jacek Lizniewicz będzie opowiadał o tematach z obszaru ekologii i zielonego ładu. Program będzie realizowany we współpracy z Lasami Państwowymi. Natomiast w niedziele wieczorem będzie nadawana „Polska Zmiana” z Piotrem Goćkiem jako gospodarzem. Oba programy pojawią się na antenie w połowie października.

Po dłuższej przerwie wznowiony zostanie cykl „Republika Sztuki”, w którym Marcin Bąk oraz dr Janusz Janowski, prezes Związku Polskich Artystów Plastyków, będą oprowadzali widzów po najciekawszych obiektach kulturalnych, opisując poszczególne epoki rozwoju sztuki oraz demaskując stereotypy na ten temat.

Po przerwie wakacyjnej wracają dwa programy publicystyczne Adriana Stankowskiego: „Polityczne Podsumowanie Tygodnia” w udziałem polityków jako gości (emisja w soboty o godz. 10.00) oraz „Nie daj się epidemii”.

Mniej telezakupów, po południu „Wolna Białoruś”

Zmiany zostaną wprowadzone w porannym paśmie „Polska na Dzień Dobry” nadawanym na żywo od poniedziałku do soboty w godz. 7.30-9.10. - W każdą sobotę - start 3 października - wyjdziemy ze studia stacji i zabierzemy widzów w ciekawe miejsca, m.in.: program zrealizujemy w Centrum Sztuki Współczesnej” - zapowiada Dorota Kania, redaktor naczelna Telewizji Republika.

- Poranny program to dla widzów czas, w którym planują cały bieżący dzień, dlatego my również pokażemy i podsumujemy widzom najważniejsze informacje poprzedniego dnia, jak również wprowadzimy w szczegóły wydarzeń bieżących. Formuła na żywo, pozwala na wyjątkowe interakcje pomiędzy, zarówno prowadzącymi i gośćmi, jak również widzami - dodaje.

Z anteny Telewizji Republika zniknęły popołudniowe „Telezakupy Mango”, których producent z końcem lipca zrezygnował z dalszej emisji kanału Mango. W efekcie pasmo na żywo „Republika Po Południu” od października zostanie wydłużone do godz. 15.20-17.00 (jest emitowane od poniedziałku do piątku).

- Zdecydowaliśmy się na nadawanie programu w całości na żywo, aby nasi widzowie byli na bieżąco z informacjami z Polski i świata. Do studia będziemy zapraszali ciekawych gości, ekspertów w danej dziedzinie, którzy będą komentowali wydarzenia, jakie nas otaczają. Zależy nam nam na dostarczaniu świeżych newsów, okraszonych fenomenalnymi komentarzami naszych gości - komentuje Dorota Kania.

W ramach programu „Wolne Głosy” (emitowanego od poniedziałku do piątku o godz. 17:15) pojawi się cykl „Wolna Białoruś” rozpoczynający się o godz. 17:40. Gospodarzem bez zmian będzie Marcin Bąk.

Zostają programy Ziemkiewicza, Sakiewicza, Terlikowskiego i Macierewicza

W Telewizji Republika nadal będą emitowane wszystkie najważniejsze cykle publicystyczne z poprzedniej ramówki, m.in. „Mówi się...” Jacka Sobali, „Dziennikarski poker”, „Pilnujmy Polski!” Antoniego Macierewicza i Ryszarda Gromadzkiego, „Geopolityczny tygiel” Jerzego Targalskiego, „Przekaz dnia”, „Salonik polityczny” Rafała Ziemkiewicza, „Starcie cywilizacji” Tomasza Terlikowskiego, „Otwartym tekstem” Ewy Stankiewicz, „Polityczna kawa” Tomasz Sakiewicza, „Specjaliści od wszystkiego” Macieja Kożuszka i „Alfabet III RP” Piotra Goćka.

Według danych Nielsen Audience Measurement w sierpniu br. Telewizja Republika miała 0,059 proc. udziału w rynku oglądalności, wobec 0,028 proc. rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Telewizja Republika: Stankowski, Kożuszek, Lizniewicz i Gociek w nowych programach

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl