SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Widzowie rosyjskiej telewizji zobaczyli napis "Na twoich rękach jest krew tysięcy Ukraińców"

Rosyjskie stacje telewizyjne zostały zhackowane. Widzowie zobaczyli napis "Na twoich rękach jest krew tysięcy Ukraińców!".

fot. Twitter.com/Nexta Article

W Rosji tysiące telewizorów Smart TV zostało prawdopodobnie przejętych przez hakerów. Jak podaje kanał Nexta, odbiorcy rosyjskich kanałów zobaczyli napis " Na twoich rękach jest krew. Tysiące Ukraińców i setki ich dzieci zostało zabitych. Telewizja i władze kłamią. Nie dla wojny”. Komunikat pojawił się w opisach najpopularniejszych rosyjskich stacji telewizyjnych: Pierwyj kanał, Rossija 1, MTS TV, NTV Plus, Rostelecom i winx media.

Zobacz: Warto śledzić rosyjskie media, by wiedzieć "skąd wieje wiatr"

Podobne napisy odnotowano w opisach kanałów telewizyjnych w najpopularniejszej wyszukiwarce internetowej w Rosji - Yandex.

To kolejny tego typu atak na rosyjską telewizję. W marcu grupa Anonymous włamała się do rosyjskich serwisów streamingowych Wink i Ivi oraz państwowych kanałów telewizyjnych Russia 24, Channel One, Moscow 24. Zamiast propagandy zaczęto tam transmitować prawdziwe materiały wojenne i apel o zaprzestanie działań wojennych Rosji w Ukrainie.

Zobacz: Zhakowano rosyjską telewizję: pojawiły się ukraińskie symbole i rzetelne relacje z wojny

Hakerzy atakują Rosję

Od wybuchu pełnoskalowej wojny Rosji z Ukrainą hakerzy wielokrotnie atakowali różne cele rosyjskiej infrastruktury cybernetycznej, serwisy i strony internetowe władz i różnych instytucji. Kolektyw hakerski Anonymous w kwietniu przejął np. duże pakiety danych Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego i rosyjskiej fabryki sprzętu wojskowego.

W połowie marca kolektyw Anonymous podał, że przejął streaming kilkuset kamer bezpieczeństwa z różnych miejsc w Rosji. Zaczął tam udostępniać transmisje wraz z przekazem o zbrodniach wojennych Rosjan w Ukrainie. 18 marca grupa przerwała na krótko transmisję z wystąpienia Władimira Putina podczas propagandowego koncertu w Moskwy.

Celem ataku hakerów padł też serwis VKontakte - najpopularniejszy portal społecznościowy w Rosji. Jego użytkownicy dostali od administracji komunikat z rzetelnymi informacjami o wojnie w Ukrainie.

Ponadto hakerzy z Anonymous włamali się do drukarek tysięcy rosyjskich użytkowników i za ich pośrednictwem przesłali im komunikat o kłamstwach putinowskiej propagandy wraz z instrukcjami, jak się przed nią bronić poprzez instalację specjalnego oprogramowania.

Dołącz do dyskusji: Widzowie rosyjskiej telewizji zobaczyli napis "Na twoich rękach jest krew tysięcy Ukraińców"

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl