SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Thomas Schäfer nowym CEO Volkswagena

Od lipca Thomas Schäfer obejmie stanowisko dyrektora generalnego marki Volkswagen, a także dołączy do zarządu Grupy Volkswagen. Na obecnie pełnionym stanowisku prezesa zarządu marki Skoda zastąpi go Klaus Zellmer.

Thomas Schäfer Article

Thomas Schäfer 1 kwietnia został dyrektorem ds. operacyjnych marki Volkswagen, a docelowo – od 1 lipca – zastąpi Ralfa Brandstättera na stanowisku dyrektora generalnego marki. Dołączy wówczas także do zarządu Grupy Volkswagen, gdzie będzie odpowiedzialny za marki wolumenowe.

Brandstätter będzie pełnił swoje obowiązki do 30 czerwca, a od 1 sierpnia przejmie odpowiedzialność za zarządzanie działaniami Grupy Volkswagen na rynku chińskim. W okresie kwiecień-lipiec obaj menedżerowie będą przekazywać sobie obowiązki, by zmiana nie wpłynęła na działalność marki.

Zobacz: Meredith Kelly na czele globalnego marketingu Škody

Thomas Schäfer w Grupie Volkswagen od 2012 roku

Thomas Schäfer w początkowym okresie będzie łączył zajmowane do tej pory stanowisko dyrektora generalnego marki SKODA i dyrektora ds. operacyjnych Volkswagena. Jego następcą w czeskiej marce będzie Klaus Zellmer, obecnie członek zarządu marki Volkswagen Samochody Osobowe, odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i obsługę posprzedażową. Nazwisko jego następcy zostanie ogłoszone w późniejszym terminie.

Thomas Schäfer ma duże doświadczenie w branży motoryzacyjnej w wielu krajach. Rozpoczął pracę jako inżynier mechanik w zakładach Daimler AG w Stuttgarcie w 1994 roku.

Zobacz: Dariusz Brodnicki kieruje marketingiem Volkswagen Financial Services

Schäfer dołączył do Grupy Volkswagen w 2012 roku, początkowo był odpowiedzialny za produkcję poza Niemcami, zajmował się projektami związanymi z CKD i negocjacjami dotyczącymi nowych miejsc produkcji. W 2015 roku został prezesem i dyrektorem zarządzającym działalnością Grupy Volkswagen w RPA. Był odpowiedzialny nie tylko za rynek RPA, lecz także całą Afrykę Subsaharyjską. W sierpniu 2020 roku został prezesem zarządu marki Skoda.

Dołącz do dyskusji: Thomas Schäfer nowym CEO Volkswagena

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl