SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Thomson Reuters szuka następcy obecnego szefa. Wynajęto firmę rekrutacyjną

Thomson Reuters, właściciel agencji Reuters zatrudnił firmę rekrutacyjną Spencer Stuart do znalezienia najlepszego kandydata na następcę Jima Smitha, który jest dyrektorem wykonawczym Thomson Reuters. Oficjalnie koncern oraz Smith zaprzeczają spekulacjom o szybkim odejściu obecnego szefa, zaś rozpoczęty proces rekrutacji określają jako zdrową praktykę biznesową.

Jim Smith, CEO Thomson Reuters, fot.: ReutersArticle

Informacje na temat poszukiwań następcy Jima Smitha, obecnego dyrektora wykonawczego Thomson Reuters podał dziennik „Financial Times” opierając się na czterech własnych, anonimowych źródłach.

Zgodnie z tymi doniesieniami Thomson Reuters, który jest m.in. właścicielem agencji informacyjnej Reuters wynajął firmę rekrutacyjną Spencer Stuart do tego, aby przeprowadziła proces wyłonienia najlepszych kandydatów na stanowisko CEO pochodzących zarówno spośród obecnych menedżerów firmy, jak i kandydatów z rynku.

W związku z poszukiwaniami kandydata na nowego szefa pojawiły się spekulacje, że Jim Smith ma niebawem opuścić swoje obecne stanowisko. Thomson Reuters i Spencer Stuart odmówiły „Financial Times” komentarza. Jednak po publikacji dziennika zarówno właściciel Reutersa, jak i Smith opublikowali komunikat, w którym zaprzeczają rychłemu odejściu tego ostatniego.

- Zarząd uważa planowanie sukcesji i analizę porównawczą w wypadku wszystkich kluczowych członków kierownictwa za kwestię dobrego zarządzania – napisano w oświadczeniu Thomson Reuters. - W związku z tym władze firmy stale oceniają wewnętrznych kandydatów i współpracują z firmami rekrutacyjnymi w celu skanowania rynku zewnętrznego.

Smith z kolei dodał, że obecnie nie ma żadnych planów związanych z rezygnacją ze stanowiska CEO, zaś gdyby miało do niej dojść, to pracownicy koncernu dowiedzą się o tym pierwsi bezpośrednio od niego.

Dołącz do dyskusji: Thomson Reuters szuka następcy obecnego szefa. Wynajęto firmę rekrutacyjną

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl