SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Thomson Reuters zwolni 3,2 tys. pracowników i ograniczy liczbę biur do 133 na świecie

Koncern Thomson Reuters, którego częścią jest agencja informacyjna Reuters zapowiada plan oszczędnościowy, w ramach którego do 2020 roku zwolni 3,2 tysiąca pracowników. Firma w ciągu dwóch lat zamierza też ograniczyć liczbę biur na całym świecie o 30 procent do poziomu 133 przedstawicielstw.

Article

O planach związanych ze strategią na nadchodzące lata Thomson Reuters poinformował podczas spotkania z inwestorami zorganizowanego w Toronto.

Firma zapowiedziała że zamierza wdrożyć program cięcia kosztów, co ma w przyszłości wpłynąć pozytywnie na wyniki finansowe firmy.

Według planów w ciągu najbliższych dwóch lat Thomson Reuters chce zredukować zatrudnienie o 12 proc., co oznacza że do 2020 r. zamierza zwolnić ok. 3,2 tys. pracowników. Firma, której częścią jest Reuters News i prowadzona przez nią znana agencja informacyjna nie podaje szczegółowo jaka część wypowiedzeń będzie dotyczyła dziennikarzy, wiadomo jedynie że cięcia obejmą m.in. oddziały w Niemczech, Francji i Włoszech.

Plany redukcji obejmują także oddziały i biura Thomson Reuters na całym świecie. Zgodnie z zapowiedzią do 2020 r. zlikwidowanych zostanie 30 proc. obecnie funkcjonujących biur, ostatecznie zaś pozostanie 133 oddziałów firmy.

W ciągu nadchodzących 2 lat Thomson Reuters zamierza zwiększyć sprzedaż swoich produktów o 3,5 do 4,5 proc. Szefostwo koncernu zaznacza, że obecnie Reuters News generuje jedynie 6 proc. sprzedaży całego przedsiębiorstwa, pozostaje jednak jednym z kluczowych elementów biznesu Thomson Reuters.

Dołącz do dyskusji: Thomson Reuters zwolni 3,2 tys. pracowników i ograniczy liczbę biur do 133 na świecie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl